Испанският гранд Реал (Мадрид) завърши 1:1 като гост с белгийския Стандард Лиеж в контролна среща. Футболистите на Жозе Моуриньо се подготвят за новия сезон в Примера дивисион, който започва в края на август. Автор на попадението за Реал бе холандският халф Рафаел ван дер Ваарт още в 12-ата минута след чудесно изпълнен пряк свободен удар. Четвърт час по-късно белгийците отбелязаха гол чрез Елиакуим Мангала, но попадението бе отменено заради засада. Все пак в 76-ата минута Стандард изравни с гол на Кристиан Бентеке. Бентеке се разписа с глава, а до края на срещата "лос бланкос" не успяха да превземат още поне веднъж вратата на Стандард. Преди това в 70-ата минута много красив гол на Анхел ди Мария от Реал също бе отменено заради засада./БЛИЦ

Стандард Лиеж - Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Ван дер Ваарт (12), 1:1 Бентеке (76)