Алмерия и Реал (Мадрид) завършиха 1:1 в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион. Първото полувреме бе доста скучно и въпреки че Реал (Мадрид) имаше изразено превъзходство във владеенето на топката, за 45 минути се стигна само до един точен удар в очертанията на двете врати. Негов автор бе Кристиано Роналдо, който в средата на първата част стреля отдалеч, но вратарят на домакините успя да улови без проблеми удара на португалеца. В 34-ата минута Пиати от домакините беше оставен непокрит, но ударът му с глава бе неточен. В 41-ата минута дойде най-добрият шанс за "белия балет" до почивката. Кака чудесно изведе Кристиано Роналдо, той беше блокиран и топката се озова в кракаката Сами Кедира, който от чиста позиция не успя да уцели вратата.

След почивката картината на терена коренно се промени, като атаките и към двете врати значително зачестиха. В 48-ата минута Алваро Арбелоа центрира много опасно отдясно, вратарят на домакините Диего Алвеш не изби добре, но Анхел ди Мария не успя да насочи топката в мрежата. Съвсем изненадващо за много специалисти, но не и за зрителите на този мач, в 60-ата минута домакините от Алмерия успяха да открият резултата в своя полза. Пабло Пиати направи невероятен рейд и навлезе в наказателното поле на Реал, където на пътя му се изпречи Серхио Рамос. И докато всички очакваха съдията да отсъди дузпа за нарушение на Рамос срещу Паиати, то топката достигна до Хосе Уйоа, който с премерен удар по земя от около 13 метра прати топката в левия ъгъл зад Икер Касияс – 1:0. След гола играчите на „кралския клуб” реагираха като ужилени и се втурнаха в атака.

В 75-ата минута Кристиано Роналдо се строполи в наказателното поле на домакините след съприкосновение с бранител и поиска дузпа, която обаче не получи. Натискът на Реал даде резултат две минути по-късно, когато Гранеро с бомбен диагонален шут от около 15 метра опъна мрежата зад вратаря на андалусци Диего Алвеш за 1:1.

Финалният щурм на Реал доведе в 3-ата минута на даденото продължение на мача до нарушение в полза на гостите на границата на наказателното поле. Зад топката застана Кристиано Роналдо, чийто шут срещна напречната греда и до победно попадение не се стигна. След подялбата на точките Реал (Мадрид) е на второ място във временното класиране с 48 точки и на точка зад Барселона, който има мач по-малко. Алмерия пък си остана на последната 20-а позиция с актив от 14 точки./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 19 КРЪГ
От 15 януари (събота)
Виляреал - Осасуна 4:2
1:0 Маркос Рубен (22), 1:1 Кристиан Вадош (48), 2:1 Кани (50), 3:1 Жоан Капдевила (65), 3:2 Хавиер Кайеха (71), 4:2 Хавиер Родригес (84)

Хетафе - Реал Сосиедад 0:4
0:1 Шаби Прието (9), 0:2 Антоан Гризман (32), 0:3 Микел Арунбуру (88), 0:4 Микел Арунбуру (89)

Сарагоса - Леванте 1:0
1:0 Габи Фернандес (45)

Спортинг (Хихон) - Еркулес 2:0
1:0 Давид Барал (1), 2:0 Начо Касес (29)

Атлетик (Билбао) - Расинг (Сантандер) 2:1
1:0 Хави Мартинес (7), 2:0 Икер Муниаин (10), 2:1 Иван Боладо (75)

Севиля - Еспаньол 1:2
0:1 Хосе Кайехон (41), 0:2 Хосе Кайехон (79), 1:2 Алваро Негредо (90+2)

От 16 януари (неделя)
Валенсия - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Жереми Матийо (78), 2:0 Пабло Ернандес (90)

На 16 януари (неделя) от 20:00 часа
Алмерия - Реал (Мадрид) 1:1
1:0 Уйоа (60), 1:1 Гранеро (75)

На 16 януари (неделя) от 22:00 часа
Барселона - Малага 4:1
1:0 Иниеста (8), 2:0 Вия (18), 3:0 Педро (36), 3:1 Дуда (68), 4:1 Вия (74)

На 17 януари (понеделник) от 22:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Майорка (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 26 мача, 10 победи за Атлетико (Мадрид), 6 равенства, 10 победи за Майорка