Реал (Мадрид) победи Малага с 2:0 в първи мач от уикенда в Примера дивисион, игран пред 78 362 зрители на “Сантяго Бернабеу”.
С огромна заслуга за минималната загуба на гостите е вратарят им Вили Кабайеро, който спаси поне десет гола.

Алваро Мората беше избран да води атаката за сметка на Карим Бензема. Гарет Бейл остана резерва, а по дясното крило атакуваше Анхел ди Мария.

Още в 7-ата минута Кристиано Роналдо уцели гредата. После стражът на гостите спаси шутове на португалеца и Мората. В 35-ата Кабайеро се оказа последна преграда пред Мората, но секунди след почивката извади топката от мрежата си. Ди Мария центрира отдясно и Роналдо направи лъжливо движение, че ще засече топката с глава. Кабайеро сгреши и Реал поведе с 1:0. В 51-вата и в 58-ата вратарят се реваншира за гафа си и отрази изстрели на бившия си съотборник Иско и Роналдо. В 82-ата минута Кристиано направи невероятен пропуск. Резервата Хесе Родригес проби и центрира в пеналта, а КР7 засече топката от три метра, но стреля в тялото на Кабайеро. В края Роналдо все пак фиксира крайното 2:0 от съмнителна дузпа.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
19.10.13
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Малага 2:0
1:0 Анхел ди Мария (46), 2:0 Кристиано Роналдо (90-дузпа)
19.10.13
19:00 ч.
Валенсия – Реал Сосиедад (F +)
Баланс: 124 мача, 54 победи за Валенсия, 31 равенства, 39 победи за Реал Сосиедад
19.10.13
21:00 ч.
Осасуна – Барселона (F +, Филм + HD)
Баланс: 70 чача, 15 победи за Осасуна, 15 равенства, 40 победи за Барселона
19.10.13
23:00 ч.
Еспаньол – Атлетико (Мадрид) (F +, Филм + HD)
Баланс: 144 мача, 43 победи за Еспаньол, 27 равенства, 74 победи за Атлетико (Мадрид)