Шаби Алонсо и Сами Хедира вкараха попаденията за Реал (Мадрид) при победата с 2:1 над мексиканския Сантос Лагуна в контролна среща.

Алонсо откри резултата в 14-ата минута с удар от 30 метра след асистенция на Алваро Арбелоа. Мексиканците изравниха чрез Матиас Суарес, който в 25-ата минута оползотвори пас на Даниел Лудуена.

Хедира донесе победата на Кралския клуб в 18 минути преди края, когато вратарят Освалдо Санчес не изби добре един удар и топката се удари в лицето на германския национал, за да влезе във вратата.

Реал (Мадрид) беше фаворитът в мача, но срещна сериозен отпор от мексиканския клуб. Испанският шампион се наложи в двубой заради по-добрата си физическа форма.

На стадиона в Лас Вегас имаше 29 152 зрители, които изригваха във възторг при всяко докосване до топката на Кристиано Роналдо и Кака, но и двамата не оказаха сериозно влияние върху развоя на срещата.