Реал (Мадрид) се върна на върха на класирането в Примера Дивисион след успех с 3:0 като домакин над Тенерифе. Грандът има 5 победи от 5 мача, а ако тази вечер Барселона спечели гостуването си на Малага головата разлика ще определи лидера.

И трите попадения за “белия балет” паднаха през второто полувреме. В 48-ата и 57-ата минути за 2:0 се разписа Карим Бензема. Първо французинът получи отличен пас от Шаби Алонсо и откри, а при втория си гол засече отбита от вратаря топка. В 77-ата минута друго ново попълнение Кака оформи крайното 3:0.

Атаката на Реал бе водена от Бензема и капитана Раул, а зад тях игра Кристиано Роналдо. Кака бе оставен резерва и се появи в игра на мястото на Гранеро малко след почивката.

В друга среща Севиля би Атлетик Билбао с 4:0. Ренато (5), Негредо (20), Кануте (45) и Навас (75) бяха точни за успеха./БЛИЦ