Реал (Мадрид) разби с 5:1 Спортинг (Хихон) на "Сантиаго Бернабеу" в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. "Кралете" бяха безпощадни срещу борещия се за мястото си в испанския елит тим на гостите и си осигуриха победата още в началото на мача.

Гарет Бейл откри резултата в 7-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер. Само две по-късно Кристиано Роналдо удвои с красив гол с удар в горния близък ъгъл. В 12-ата минути Карим Бензеама направи резултата класически, а малко по-късно Роналдо вкара втория си гол в мача, покачвайки на 4:0.

Постепенно домакините намалиха темпото на игра и в следващите минути не паднаха попадения. Все пак в 41-ата минута Бензема направи 5:0, след като се възползва от пас на Иско.

През втората част играчите на Зинедин Зидан започнаха да пестят сили, което позволи на гостите да организират няколко добри атаки. При една такава в 62-ата минута Исма Лопес вкара почетен гол за гостите, с което оформи крайния резултат.

Лошите новини за "белите" са свързани с контузиите на Гарет Бейл и Карим Бензема, които не успяха да завършат мача.

С този успех Реал вече e на 2-ро място във временното класиране с актив от 43 точки, изпреварвайки Барселона. Каталунците, които имат 42, обаче са с два мача по-малко и още тази вечер могат отново да застанат пред "белите", ако спечелят домакинството си на Атлетик (Билбао).

Спортинг (Хихон) остава в зоната на изпадащите, заемайки 19-та позиция със скромните 15 точки.

5:1 Исма 62

Реал (Мадрид): Навас, Карвахал, Варан, Пепе, Марсело, Кроос, Модрич, Иско (61 Хамес), Бейл (46 Хесе), Бензема (64 Ковачич), Роналдо

Спортинг (Хихон): Куеяр, Лора, Луис, Мере, Исма, Серхио (61 Рашид), Касес, Джони, Халилович (46 Н’Ди), Менендес, Гереро (75 Санабриа)

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
16.01.16
17:00 ч.
Севиля - Малага 2:1
1:0 Гамейро (40), 2:0 Гамейро (42), 2:1 Шарлиз (72)
16.01.16
19:15 ч.
Селта - Леванте 4:3
1:0 Джон Гуидети (35), 2:0 Джон Гуидети (41), 3:0 Яго Аспас (57), 3:1 Дейверсон (63), 3:2 Педро Лопес (66), 4:2 Фабиан Ореляна (84), 4:3 Хосе Марелес (89)
Валенсия - Райо Валекано 2:2
0:1 Хосабед (15), 1:1 Негредо (55), 1:2 Йоренте (69), 2:2 Алкасер (88)
17.01.16
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Спортинг (Хихон) 5:1
1:0 Бейл (7), 2:0 Роналдо (9), 3:0 Бензема (12), 4:0 Роналдо (18), 5:0 Бензема (41), 5:1 Лопес (62)
1701.16
19:15 ч.
Хетафе - Еспаньол
Баланс: 27 мача, 9 победи за Хетафе, 7 равенства, 11 победи за Еспаньол
17.01.16
19:15 ч.
Лас Палмас - Атлетико (Мадрид) (Спорт + HD/Филм+)
Баланс: 78 мача, 17 победи за Лас Палмас, 21 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)
17.01.16
21:30 ч.
Барселона - Атлетик Билбао (Спорт + HD)
Баланс: 214 мача, 105 победи за Барселона, 36 равенства, 73 победи за Атлетик Билбао