Реал (Мадрид) отпадна на осминафиналите на Шампионската лига. “Белият балет” направи 1:1 у дома с Олимпик (Лион) и с общ резултат 1:2 напуска надпреварата. „Ел галактико” отпадна за шести пореден път на осминифанал в най-престижния клубен футболен турнир и се сбогува с мечтата си да играе финал на своя стадион “Сантяго Бернабеу”.

Мачът започна впечатлявщо за домакините. В 6-ата минута Гути пусна страхотен пас към Роналдо, който влезе на скорост в наказателното поле и с безпощаден изстрел с левия крак я мушна между краката на Лорис.

След гола домакините продължиха да натискат, търсейки втори гол. Малко след гола Игуаин сложи топката на главата на Роналдо, след изпълнение на корнер, но португалеца стреля в аут.

В 25-ата минута се стигна до най-фрапантния пропуск пред вратата на Лион. Игуаин получи много добро извеждащо подаване през центъра, мина вратаря на гостите, който бе излязъл на границата на наказателното поле, след което трябваше само да намери очертанията на опразнената от Лорис врата, но ударът му намери гредата.

Едва в 34-ата минута Лион създаде положение. Гову проби страхотно по дясното крило и подаде на Макун, но голмайсторът от първата среща не успя да уцели добре топката и Рамос успя да я изчисти.

След почивката Реал продължи да натиска. В 55-ата минута Кака отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но в аут.

В последния половин час двата тима се прибраха и изглеждаха така сякаш чакат продълженията. Не така мислеше Пянич, който в 75-ата минута бе изведе от Лисандро и от границата на малкия пеналт и разстреля Касияс за 1:1.

С 2:1 от двата мача Лион ще играе на четвъртфиналите на турнира за първи път от сезон 2005/06. Това е шестият пореден мач, в който Реал не успява да победи френския тим. Досегашните четири срещи на двата тима бяха в групата фаза, а сега испанците се провалиха и в директните елиминации./БЛИЦ

Реал (Мадрид) – Олимпик (Лион) 1:1

(в първия мач 0:1)

1:0 Кристиано Роналдо (6), 1:1 Миралем Пянич (75)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/2016.gifРеал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 18.Раул Албиол, 19.Есекил Гарай, 2.Алваро Арбелоа, 24.Естебан Гранеро (62 - Ван дер Ваарт), 10.Ласана Диара, 14.Гути, 8.Кака (78 - Раул), 9.Кристиано Роналдо, 20.Гонсало Игуаин
Резерви: 13.Дудек, 5.Гаго, 6.М. Диара, 7.Раул, 21.Метцелдер, 23.Ван дер Ваарт, 30.Педро Москера

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/884.gifОлимпик (Лион): 1.Юго Льорис, 20.Али Сисоко, 13.Антони Ревейер, 4.Жан-Ален Бумсонг (46 - Калстрьом), 3.Крис, 17.Жан Макун (46 - Гоналон), 28.Жереми Тулалан, 8.Миралем Пянич (84 - Едерсон), 14.Сидни Гову, 9.Лисандро Лопес, 19.Сесар Делгадо
Резерви: 30.Веркутре, 5.Бодмер, 6.Калстрьом, 10.Едерсон, 18.Гомис, 29.Тафер, 41.Гоналон