Реал (Мадрид) смаза Гранада със 9:1 в мач от 29 кръг на Примера дивисион. Звездата на „белия балет“ Кристиано Роналдо вкара пет гола, като първите три от тях бяха реализирани в рамките на 8 минути преди почивката. Това е най-бързият хеттрик в кариерата на португалеца и негов 31-и на клубно и национално ниво. Това е 24-ия хеттрик на Роналдо в Примера дивисион, с което се изравни с Лионел Меси по този показател.

Гарет Бейл откри резултата в 25-ата минута след самостоятелен пробив в наказателното поле, а след това Кристиано Роналдо добави три попадения преди края на първото полувреме. След почивката Карим Бензема се разписа два пъти за Реал (Мадрид) в рамките на четири минути, а между неговите голове носителят на „Златната топка“ вкара за четвърти път в мача.

Четвърт час преди края Роберт Ибанес върна едно попадение за гостите, но в 83-ата минута капитанът на Гранада Диего Майнс си вкара автогол след центриране на Лука Модрич отдясно. Така Реал (Мадрид) върна аванса си от седем гола преднина. В последната минута на мача „белия балет“ стигна до девети гол. Негов автор стана Кристиано Роналдо, който беше точен след асистенция на Лука Модрич. За първи път в професионалната си кариера португалецът вкарва пет гола в един мач.

Това е най-голямата победа на Реал (Мадрид) в шампионата от 48 години – 9:1 над Реал Сосиедад (17 септември 1967 г.). Така „белият балет“ се доближи само на точка от лидера Барселона. Тази вечер каталунците гостуват на Селта. След най-голямата загуба в историята си в Примера дивисион Гранада остава на предпоследното място с 23 точки, на три от зоната на спасението.

Реал (Мадрид) – Гранада 9:1
1:0 Гарет Бейл (25), 2:0 Кристиано Роналдо (30), 3:0 Кристиано Роналдо (36), 4:0 Кристиано Роналдо (38), 5:0 Карим Бензема (52), 6:0 Кристиано Роналдо (54), 7:0 Карим Бензема (56), 7:1 Роберт Ибанес (74), 8:1 Диего Майнс (83), 9:1 Кристиано Роналдо (90)

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 29 КРЪГ
03.04.15
21:45 ч.
Ейбар – Райо Валекано 1:2
1:0 Микел Аруабарена (35-дузпа), 1:1 Буено (40), 1:2 Манучо Гонсалес (42)
04.04.15
17:00 ч.
Севиля – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Алейкс Видал (3), 2:0 Карлос Бака (21)
Алмерия – Леванте 1:4
0:1 Давид Барал (17), 0:2 Виктор Каседесус (32), 0:3 Давид Барал (53), 1:3 Томер Хемед (70-дузпа), 1:4 Давид Барал (75)
Хетафе – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Хетафе, 6 равенства, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня)