Реал Мадрид записа впечатляваща победа с 6:3 срещу Валенсия насред “Местая” в първи мач от 33-ия кръг в Примера Дивисион. Хеттрик за “белия балет” наниза Гонсало Игуаин, два гола добави Кака, а един реализира Карим Бензема. Точни за домакините бяха Роберто Солдадо, Йонас и Алба. Реал (Мадрид) загря с убедителен успех за предстоящия сблъсък с Барселона. На 27 април (сряда) “белите” посрещат каталунците в първи полуфинал в Шампионската лига. Преди няколко дни момчетата на Жозе Моуриньо удариха Барса с 1:0 след продължения и спечелиха Купата на Краля.

Преди днешния мач с Валенсия домакините направиха шпалир на новия носител на Кралската купа. Треньорът на Реал Жозе Моуриньо изведе революционен състав и запази почти всички титуляри за Ел Класико с Барса. И това обаче не помогна на домакините, които понесоха шест гола във вратата си. На резервната скамейка останаха Кристиано Роналдо, Месут Йозил, Шаби Алонсо и Пепе. Дебют направи левият защитник Начо Фернандес. Гонсало Игуаин поведе атаката, подкрепян от Карим Бензема, Кака и Серхио Каналес.

В 16-ата минута след корнер Роберто Солдадо опита красив удар от въздуха, но не улучи добре топката. В 20-ата минута Кака изведе хитро Бензема, който от малък ъгъл с технично обръщане нацели със силен шут напречната греда. В 23-ата минута Игуаин подаде към връхлитащия Бензема, вратарят на валенсианци не успя да пресече и французинът лесно отбеляза за 1:0. В 31-ата минута Гонсало Игуаин се възползва от грешка на Жереми Матийо и направи 2:0 в полза на Реал. В 39-ата минута красива контра за гостите от Мадрид завърши с класическо изражение на таблото. Бензема изведе Игуаин на дясното крило, той центрира ниско на далечната греда и Кака реализира за 3:0. В 42-ата минута нова образцова акция приключи с четвърти гол. Бензема подаде на Кака, а той прати топката към далечната греда, където Игуаин вкара деветия си гол в първенството за 0:4 на почивката.

През второто полувреме наказателната акция на Реал Мадрид продължи. В 53-ата минута Гонсало Игуаин оформи хеттрик след пас на Кака за 5:0. В 57-ата минута съдията спести малко от срама на Валенсия, отменяйки нов гол на Игуаин. След три минути Роберто Солдадо намали на 1:5. Едва 120 секунди по-късно Кака за шести път огорчи Висенте Гуаита.

В последните 15-ина минути в игра за Реал влязоха Роналдо и Шаби Алонсо. Домакините обаче противно на всички очаквания стигнаха до два бързи гола. В 80-ата минута "прилепите" вкараха за 2:6 след попадение на Йонас Гонсалвеш. Четири минути след това Жорди Алба бе изведен зад защитата на гостите и оформи крайното 3:6.

Валенсия - Реал (Мадрид) 3:6
0:1 Карим Бензема (23), 0:2 Гонсало Игуаин (31), 0:3 Кака (39), 0:4 Гонсало Игуаин (42), 0:5 Гонсало Игуаин (53), 1:5 Роберто Солдадо (60), 1:6 Кака (62), 2:6 Хоакин (81), 3:6 Жорди Алба (85)

Валенсия: Гуита, Матийо (83 - Жорди Алба), Станкевичус, Коща, Мигел, Топал, Банега, Ернандес (59 - Хоакин), Мата, Мадуро (59 - Йонас), Солдадо

Реал Мадрид: Дудек, Начо, Карвальо, Гарай (76 - Педро Леон), Албиол, Л. Диара, Каналес (62 - Шаби Алонсо), Гранеро, Кака, Бензема, Игуаин (67 - Кристиано Роналдо)

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 33 КРЪГ
На 23 април (събота)

1:0 Давид Вия (24), 2:0 Лионел Меси (88)

23:00 часа Атлетик (Билбао) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 127 мача, 51 победи за Атлетик (Билбао), 32 равенства, 44 победи за Реал Сосиедад

На 24 април (неделя)
18:00 часа Майорка – Хетафе
Баланс: 13 мача, 6 мача за Майорка, 3 равенства, 4 победи за Хетафе

18:00 часа Спортинг (Хихон) – Еспаньол
Баланс: 73 мача, 23 победи за Спортинг (Хихон), 20 равенства, 30 победи за Еспаньол

18:00 часа Еркулес – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 11 мача, 3 победи за Еркулес, 8 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Малага
Баланс: 35 мача, 11 победи за Расинг (Сантандер), 8 равенства, 16 победи за Малага

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 11 мача, 7 победи за Атлетико (Мадрид), 1 равенство, 3 победи за Леванте

22:00 часа Севиля – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 19 мача, 10 победи за Севиля, 4 равенства, 5 победи за Виляреал