Реал (Мадрид) изнесе спектакъл на стадион "Сантяго Бернабеу" и разби с 6:0 Сарагоса в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. По два гола за "белите" отбелязаха аржентинският нападател Гонсало Игуаин и холандският офанзивен халф Рафаел ван дер Ваарт, а по веднъж се разписаха Кристиано Роналдо и Карим Бензема. Благодарение на успеха, тимът на Мануел Пелегрини, заемащ второто място в класирането, се доближи на 2 точки зад шампиона и временен водач Барселона.

Още в 3-ата минута мадридчани започнаха головата фиеста. Тогава Игуаин бе изведен сам срещу вратаря на гостите Лопес Вайехо от Марсело и с точен удар не сгреши. В 26-ата минута Марсело записа нова прекрасна асистенция, като този път изведе в отлична позиция Ван дер Ваарт и холандецът без проблеми преодоля Лопес Вайехо за 2:0. Само две минути след това Ван дер Ваарт вкара още един гол и уби интригата в мача.

В 34-ата минута падна нов гол и той отново бе във вратата на гостуващия тим. Игауин вкара за 4:0.

В 50-ата минута Кристиано Роналдо получи топката в наказателното поле на Сарагоса и след серия от финтове, с които направи за смях отбраната на гостите, изпрати топката в мрежата - 5:0 за Реал (Мадрид).
В 71-ата минута Карим Бензема оформи крайното 6:0 с елегантен удар по земята, след който топката се отби от страничната греда и влезе във вратата на Сарагоса./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
От 2 декември

Херес – Барселона 0:2
0:1 Тиери Анри (46), 0:2 Златан Ибрахимович (90+3)

От събота, 19 декември
Атлетик (Билбао) – Осасуна 2:0
1:0 Франсиско Йесте (1), 2:0 Фернандо Йоренте (12)

Севиля – Хетафе 1:2
0:1 Солдадо (12), 0:2 Солдадо (33), 1:2 Негредо (51)

Реал (Мадрид) – Сарагоса 6:0
1:0 Игуаин (6), 2:0 Ван дер Ваарт (26), 3:0 Ван дер Ваарт (28), 4:0 Игуаин (34), 5:0 Роналдо (50), 6:0 Бензема (71)

В неделя, 20 декември
18:00 часа Валядолид – Спортинг (Хихон)
Баланс: 44 мача, 15 победи за Валядолид, 8 равенства, 21 победи за Спортинг (Хихон)

18:00 часа Виляреал – Расинг Сантандер (ТВ +)