Реал (Мадрид) спечели Купата на Краля в Испания след победа с 1:0 след продължения на финала над Барселона. Редовното време завърши при равенство 0:0. Единственото попадение реализира Кристиано Роналдо в 103-ата минута. Червен картон в 120-ата минута получи Анхел ди Мария. Това е първа Купа на Краля за Реал (Мадрид) от сезон 1992/93. “Белия балет” изравни победите на финали срещу Барселона. Двата тима имат общо шест двубоя на финал и резултатът вече е равен 3:3. Това е първи трофей за Жозе Моуриньо начело на Реал (Мадрид).

Още в 12-ата Реал създаде първото си много добро положение. Месут Йозил бе изведен, подаде към Кристиано Роналдо, който от малък ъгъл стреля, но Масчерано изчисти пред голлинията. В 21-ата минута Йозил стреля от въздуха пред наказателното поле, но топката мина покрай вратата. В 30-ата минута Роналдо бе изведен сам в наказателното поле, но не намери добре топката и изпусна поредното изгодно положение за мадридския тим. В 35-ата минута Роналдо излезе малко вдясно сам срещу Хосе Мануел Пинто, но вратарят спаси почти сигурен гол. В 44-ата минута и гредата помогна на Барса. Месут Йозил центрира, Пепе надскочи Даниел Алвеш и с глава нацели десния стълб.

През второто полувреме Барселона заигра по-добре, но така и не стигна до кой знае какви чисти голови положения. В 48-ата минута Давид Вия технично подаде към Андрес Иниеста, той се строполи за дузпа, но съдията не отсъди нарушение. В 68-ата минута Меси навърза няколко "белите" футболисти, даде извеждащ пас към Педро, който опъна мрежата зад Икер Касияс. Съдиите обаче правилно видяха засада на Педро. В 70-ата минута Емануел Адебайор замени Месут Йозил като партньор на Кристиано в атака. В 75-ата само за трийсетина секунди Барса създаде две много добри положения. Първо Меси шутира силно по диагонала, но Икер Касияс изби. След това Педро копна топката, но отново капитанът на Реал с върха на пръстите си отрази. В 81-ата минута Меси изведе Иниеста, той стреля по диагонала, но Касияс пак бе на мястото си и изби. В 90-ата минута вратарят на Барса Пинто изби много опасен шут на Ди Мария, след което се стигна до две продължения.

В първите 15 минути “синьо-червените" владееха топката, но двете най-добри положения имаха столичани. В 98-ата минута Кристиано Роналдо шутира много опасно по диагонала, но не успя да намери очертанията на вратата. В 103-ата минута Реал направи перфектна атака. Топката стигна отляво до Анхел ди Мария, той центрира много остро на далечната греда, Кристиано Роналдо надскочи Адриано Корея и с глава направи Пинто безпомощен за 1:0 в полза на “белите”.

Във второто продължение Реал затвори играта и разчиташе само на контраатаки. Жерар Пике заигра като централен нападател, но и това не помогна на Гуардиола. В последните секунди Реал дори можеше да вкара втори гол, но Адебайор изпусна сам срещу Пинто, а Роналдо не бе точен при добавката./БЛИЦ

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (Мадрид) 0:1 след продължения (0:0 в редовното време)
0:1 Кристиано Роналдо (103)

БАРСЕЛОНА: 13.Хосе Пинто, 2.Даниел Алвеш, 3.Жерар Пике, 14.Хавиер Масчерано, 21.Адриано Корея (119-19.Максуел), 16.Серхио Бускетс (108-15.Сейду Кейта), 6.Шави, 8.Андрес Иниеста, 17.Педро Родригес, 10.Лионел Меси, 7.Давид Вия (106-20.Ибрахим Афелай)
Резерви: 1.Виктор Валдес, 5.Карлес Пуйол, 15.Сейду Кейта, 18.Габриел Милито, 19.Максуел, 20.Ибрахим Афелай, 30.Тиаго Алкантара
Треньор: Хосеп Гуардиола
РЕАЛ
: 1.Икер Касияс, 17.Алваро Арбелоа, 4.Серхио Рамос, 2.Рикардо Карвальо (121-19.Есекиел Гарай), 12.Марсело, 3.Пепе, 14.Шаби Алонсо, 24.Сами Кедира (105-11.Естебан Гранеро), 23.Месут Йозил (71-6.Емануел Адебайор), 22.Анхел ди Мария, 7.Кристиано Роналдо
Резерви: 25.Йежи Дудек, 11.Естебан Гранеро, 19.Есекиел Гарай, 8.Кака, 6.Емануел Адебайор, 20.Гонсало Игуаин, 9.Карим Бензема
Треньор: Жозе Моуриньо