Реал Мадрид спечели трофея “Сантяго Бернабеу”, след като победи у дома уругвайския гранд Пенярол с 2:0. Головете отбелязаха Анхел Ди Мария и Рафаел ван дер Ваарт.

В началото на двубоя Шаби Алонсо уцели гредата, а гол на Гонсало Игуаин бе отменен заради засада. В 68-ата минута Анхел ди Мария направи страхотен рейд и развинти Гийермо Родригес, след което прати топката в мрежата на уругвайците за 1:0. Ван дер Ваарт изпълни точно дузпа в добавеното време, след като Родригес повали Бензема в наказателното поле, и оформи крайното 2:0.

Фернандо Гаго, който влезе през второто полувреме, преждевременно напусна терена с контузия. Реал (Мадрид) започва новия сезон в Примера дивисион с гостуване на Майорка в неделя./БЛИЦ