Реал (Мадрид) повъзвърна самочувствието си и загря за решителния реванш в Шампионската лига срещу Волфсбург с успех с 4:0 над Ейбар. На своя стадион "кралете" нанизаха всички попадения преди почивката.

Хамес Родригес откри резултата още в 5-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

С две последователни атаки Реал уби всякаква интрига в срещата. В 18-ата минута Кристиано Роналдо намери непокрития Лукас Васкес, който прониза вратаря на Ейбар за 2:0. Веднага след подновяването на играта Хесе и Роналдо се озоваха сами срещу вратаря, а младият нападател намери португалеца, който реализира за 3:0.

Играчите на Зинедин Зидан оформиха крайния резултат в 38-ата минута, когато Роналдо пусна пас по земя, Васкес прескочи топката и свободният Хесе вкара отблизо за 4:0.

С успеха столичани се доближиха временно на четири точки от лидера Барселона.