Реал (Мадрид) продължи победната си серия и в Хихон, надделявайки с 3:0 като гост на местния Спортинг. Двубоят беше от 15-ия кръг на Примера дивисион, а следващия уикенд е голямото дерби с Барселона. Селекцията на Жозе Моуриньо ще домакинства на каталунците на 10 декември (събота) от 23:00 часа.

Днешната победа на Реал дойде след попадения на Анхел ди Мария преди почивката и на Кристиано Роналдо и Марсело през втората част. Португалската звезда се възстанови от травмата в глезена и започна титуляр срещу Спортинг (Хихон). Моуриньо заложи на Гонсало Игуаин вместо Карим Бензема в нападение.

Още от началните минути гостите започнаха да диктуват темпото и да притискат домакините в собствената им половина. Липсваха обаче чистите голови положения. Мачът доста се изнерви и още преди почивката преобладаваха грубостите. В 18-ата минута съдията Едуардо Гонзалес показа червен картон на фитнес треньора на Реал (Мадрид) Руи Фариа. Картони на пейките получиха още резервата на гостите Хосе Кайехон и тази на Спортинг (Хихон) Мате Билич.

В 19-ата минута Ди Мария пробва да вкара, но неуспешно. В 30-ата играчът на домакините Мигел де лас Куевас поиска дузпа след допир с Ласана Диара, но нямаше достатъчно основания за дузпа.

В 34-ата Реал поведе в резултата. Анхел ди Мария се възползва от грешка на Дамиан Суарес и от малък ъгъл прати топката в мрежата - 0:1. До края на полувремето Роналдо пробва мерника си, но неточно.

Десетина минути след подновяването на играта домакините изразиха нови претенции за дузпа, след като Гастон Сангой падна в наказателното поле на Реал, но повторенията показаха, че играта на Пепе и Серхио Рамос е чиста. В 65-ата гостите удвоиха преднината си. Роналдо вкара за 0:2 след асистенция на Анхел ди Мария, която е негова 11-а от началото на сезона в Испания. Португалецът преодоля вратаря Хуан Пабло и реализира 17-ото си попадение в Примера дивисион за тази кампания.

В 80-ата задачата на домакините още повече се утежни, тъй като Себастиан Егурен получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

В добавеното време Марсело оформи класическия успех за Реал, разписвайки се след подаване на появилия се на смяна Карим Бензема - 0:3.

След днешния успех Реал (Мадрид) събра 37 точки и води с 6 на Барселона, който по-късно тази вечер приема Леванте. Спортинг (Хихон) остана с актив от 12 точки и заема предпоследното 19-о място.

В друг мач от 15-ия кръг Виляреал падна с 0:1 при гостуването си на Расинг (Сантандер). Победното попадение за домакините реализира Кристиан Стуани в 28-ата минута.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
03.12.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Анхел ди Мария (34), 0:2 Кристиано Роналдо (65), 0:3 Марсело (90+2)
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Райо Валекано (Филм+)
Баланс: 20 мача, 9 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 6 победи за Райо Валекано
Майорка - Атлетик (Билбао) (ТV+)
Баланс: 32 мача, 11 победи за Майорка, 6 равенства, 15 победи за Атлетик (Билбао)