Реал (Мадрид) записа четвърта поредна победа във всички турнири и загря за гостуването на Лудогорец в Шампионската лига. „Кралския клуб“ надделя над Виляреал като гост с 2:0, а Кристиано Роналдо вкара 10-ия си гол в последните 5 мача. Другото попадение в срещата отбеляза Лука Модрич. Европeйският клубен шампион пристига след 3 дни в София, а на 1 октомври от 21:45 часа излиза на „Васил Левски“ срещу Лудогорец.

Карло Анчелоти заложи на най-добрите си играчи, но явно бе дал указания да не изразходват всичките си сили и да се пазят предвид предстоящия двубой с разградчани. Футболистите пък показаха клинична точност и вкараха два гола от три удара във вратата. През останалото време Реал (Мадрид) държеше двубоя в ръцете си, но действията бяха икономични и спокойни.

Мадридчани направиха силно първо полувреме и вкараха и двете си попадения през тези 45 минути. В 33-ата Лука Модрич получи топката на границата на наказателното поле и без подготовка отправи прав удар, който направи безпомощен Асенхо – 0:1.

В 40-ата минута Кристиано Роналдо отбеляза втория гол за тима на Анчелоти, като основна заслуга за него имаше Карим Бензема. Французинът овладя топката в наказателното поле, финтира бранител и пусна на свободния Роналдо, който от няколко метра безпроблемно я вкара в мрежата.

До края на двубоя по-активният тим бе този на Виляреал, но домакините така и не стигнаха дори до почетно попадение.
С успеха Реал се изкачи на 4-о място с 12 точки, с 1 по-малко от лидерите Барселона, Валенсия и Севиля. И трите тима обаче имат мач по-малко. Виляреал е на 7-о място с 8 точки.

Виляреал – Реал (Мадрид) 0:2

0:1 Лука Модрич (33), 0:2 Кристиано Роналдо (40)

Атлетико (Мадрид) – Севиля (ТВ +, F +)
Баланс: 140 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 45 равенства, 42 победи за Севиля
Депортиво (Ла Коруня) – Алмерия
Баланс: 8 мача, 2 победи за Депортиво (Ла Коруня), 3 равенства, 3 победи за Алмерия
28.09.14
20:00 ч.
Реал Сосиедад – Валенсия (F +)
Баланс: 126 мача, 41 победи за Реал Сосиедад, 31 равенства, 54 победи за Валенсия