ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) се развихри срещу саудитския Ал Хилал и след 5:3 на финала в мароканската столица Рабат спечели за рекорден пети път световната клубна титла. "Кралете" са печелили още три пъти и Междуконтиненталната купа. Винисиус Жуниор (13, 69) и Федерико Валверде (18, 58) вкараха по два гола, а веднъж се разписа и завърналият се след контузия Карим Бензема (54). Муса Марега (26) и Лусиано Вието (63, 79) бяха точки за тима от Рияд.

На полуфиналите европейския клубен първенец елиминира египетския Ал Ахли след 4:1, а азиатският шампион хвърли бомба с изхвърлянето на бразилския Фламенго, побеждавайки го с 3:2.

Носителят на "Златната топка" за 2022 година Карим Бензема се завърна в игра за испанския гранд, след като заради травма пропусна два двубоя. Едер Милитао и Марко Асенсио, които също лекуваха контузии, бяха на пейката, а Даниел Карвахал започна отдясно на защитата.

"Кралският" клуб започна по-активно и след няколко опасни атаки поведе в 13-ата минута, когато Бензема изведе Винисиус Жуниор зад защитата и бразилецът с лекота вкара за 1:0. Минута след това Лусиано Вието можеше да изравни, но не намери целта с удар по земя.

"Белият балет" удвои преднината си в 18-ата минута с гол на Феде Валверде след удар от въздуха за 2:0.

Ал Хилал върна едно попадение 26-ата минута, когато Муса Марега се измъкна от засадата още на центъра, напредна и преодоля Андрий Лунин. В последните секунди на първата част пък Вието се забави с удара и не успя да изравни.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Реал бързо стигна до трети гол, дело на Карим Бензема в 54-ата, когато французинът засече отлично подаване на Винисиус Жуниор за 3:1. Четири минути след това Валверде се възползва от пас на Карвахал и направи резултата 4:1.

Карло Анчелоти даде почивка на Бензема, заменяйки го след час игра и пускайки вместо него Родриго.

Ал Хилал обаче вкара втори гол в 63-ата чрез Лусиано Вието, който не сгреши сам срещу Лунин.

Головото шоу продължи в 69-ата минута, когато Винисиус Жуниор получи топката от Дани Себайос и с премерен удар се разписа за 5:2. Десет минути по-късно Лусиано Вието получи топката с гръб към вратата, но със страхотно обръщане намери начин да порази мрежата на Лунин за 5:3. Две минути след това Муса Марега пропусна да вкара от чиста позиция, което щеше да направи финалните минути още по-напрегнати.

До края не паднаха други попадения и така Реал (Мадрид) грабна световната клубна титла.

РЕАЛ МАДРИД - АЛ ХИЛАЛ 5:3
1:0 Винисиус Жуниор (13), 2:0 Федерико Валверде (18), 2:1 Муса Марега (26), 3:1 Карим Бензема (54), 4:1 Федерико Валверде (58), 4:2 Лусиано Вието (63), 5:2 Винисиус Жуниор (69), 5:3 Лусиано Вието (79)

Реал (Мадрид): 13. Лунин, 2. Карвахал (79 - 5.Валехо), 22. Рюдигер, 4. Алаба, 12. Камавинга, 10. Модрич (74 - 6.Начо), 18. Чуамени (62 - 19.Себайос), 8. Кроос (74 - 11.Асенсио), 15. Валверде, 9. Бензема (62 - 21. Родриго), 20. Винисиус
Треньор: Карло Анчелоти (Италия)

Ал Хилал: 1. Ал Маюф, 66. Абдулхамид, 20. Джан, 5. Ал Болеахи, 4. Ал Даусари, 28. Кано, 6. Куеяр, 19. Карийо (75 - 96. Микаел), 10. Вието (87 - 14. Ал Хамдан), 29. Салем Ал Даусари (75 - 16. Насер Ал Даусари), 17. Марега (86 - 9. Игало)
Треньор: Рамон Анхел Диас (Аржентина)