Аутсайдерът Бетис бе разгромен у дома от Реал (Мадрид) с 0:5 в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион. Головете за успеха на „кралския клуб” реализираха Кристиано Роналдо (10), Гарет Бейл (25), Карим Бензема (45+1), Анхел ди Мария (62) и Алваро Мората (90). Със спечелените три точки „белият балет” се изравни с лидера Барселона и задмина по голова разлика Атлетико (Мадрид). И трите тима са с еднакъв актив, но каталунците и „дюшекчиите” са с мач по-малко.

Двубоят на „Бенито Виямарин” в Севиля се разви напълно по вкуса на Карло Анчелоти и неговите футболисти. Още в 10-ата минута Анхел ди Мария изведе Кристиано Роналдо и португалецът се разписа за 0:1. След още 15 минути игра и 100-милионната покупка на „кралския клуб” от миналото лято Гарет Бейл се разписа за 0:2. И след този гол гостите продължиха да доминират, а в първата минута от добавеното време на първата част Лука Модрич асистира на Карим Бензема и френският национал направи преднината класическа – 0:3.

След почивката „белият балет” продължи да контролира събитията на терена, а в 62-ата минута аржентинският национал Анхел ди Мария със страхотен изстрел от над 30 метра по земя не остави никакви шансове на датския страж Стефан Андерсен за 0:4. В последната 90-а минута пък резервата Алваро Мората оформи крайното 0:5.

Успехът изкачи Реал (Мадрид) на втората позиция с 50 точки. Толкова имат лидерът Барселона и изместения вече на трето място Атлетико (Мадрид), но и двата тима с мач по-малко. Поражението пък остави Бетис на последното 20-о място във временното класиране с актив от 11 точки.

Бетис – Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (10), 0:2 Гарет Бейл (25), 0:3 Карим Бензема (45+1), 0:4 Анхел ди Мария (62), 0:5 Алваро Мората (90)
Атлетико (Мадрид) – Севиля (F +)
Баланс: 139 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 44 равенства, 42 победи за Севиля
20.01.14
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Валядолид
Баланс: 83 мача, 37 победи за Атлетик (Билбао), 23 равенства, 23 победи за Валядолид
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.