Реал победи като домакин градския съперник Атлетико с 3:1 в „Ел дери Мадриленьо’ от 14-ия кръг на Примера дивисион. „Белият балет” получи две дузпи, при които гостите получиха червени картони и в крайна сметка доиграха мача с 9 души. Адриан (15) даде преднина на Атлетико, но с голове на Кристиано Роналдо (24-дузпа и 82-дузпа), Анхел Ди Мария (49) и Гонсало Игуаин (65) „белият балет” записа седма поредна победа над противника.

Мачът на „Сантяго Бернабеу” не започна никак добре за възпитаниците на Жозе Моуриньо, след като още в 15-ата минута изоставаха в резултата. Нападателят на „дюшекчиите” Адриан бе изведен на чудесна позиция и не сгреши за 0:1. Отговорът на „кралския клуб” не закъсня и шест минути по-късно Карим Бензема излезе сам срещу вратаря Тибо Кортоа и го финтира. Стражът на гостите обаче повали френския национал и логично последва дузпа, реализирана хладнокръвно в 24-ата минута от Кристиано Роналдо за 1:1. За нарушението си пък Куртоа получи директен червен картон. Въпреки численото си преимущество Реал не стигна до пълен обрат до края на първата част.

След почивката в 49-ата минута „белият балет” материализира игровото и численото си преимущество на терена. Роналдо напредна по лявото крило, след което подаде към Анхел Ди Мария, който на празна врата бе точен за 2:1. И след този гол домакините продължиха да натискат, като в 65-ата минута влезлият като резерва Гонсало Игуаин излезе сам срещу резервния страж на Атлетико Серхио Асенхо, финтира го и на празна врата вкара за 3:1. В 81-ата минута Диего Годин извърши нарушение срещу Гонсало Игуаин в собственото си наказателно поле и получи директен червен картон. Така Атлетико трябваше да доиграе мача с 9 души на терена. При последвалата дузпа Кристиано Роналдо отново не сгреши за крайното 4:1.

С деветата си поредна победа за първенство Реал (Мадрид) вече има актив от 34 точки и остава едноличен лидер във временното класиране на 6 пункта пред Барселона, която има мач по-малко и гостува на Хетафе. Атлетико (Мадрид) пък е на 9-о място с 16 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 14 КРЪГ
26.11.11
19:00 ч.
Райо Валекано – Валенсия 1:2
0:1 Жонас (21), 0:2 Алберто Коста (57), 1:2 Раул Тамудо (84)
26.11.11
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) 4:1
0:1 Адриан (15), 1:1 Кристиано Роналдо (24-дузпа), 2:1 Анхел Ди Мария (49), 3:1 Гонсало Игуаин (65), 4:1 Кристиано Роналдо (82-дузпа)
Майорка – Расинг (Сантандер)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Майорка, 7 равенства, 10 победи за Расинг (Сантандер)
Атлетик (Билбао) – Гранада (ТВ +)
Баланс: 34 мача, 19 победи за Атлетик (Билбао), 8 равенства, 7 победи за Гранада