Реал (Мадрид) постигна очаквана, но трудна победа с 2:0 над гостуващия Депортиво (Ла Коруня) в мач от 23-ия кръг на Примера дивисон. По този начин възпитаниците на Карло Анчелоти отмиха поне с малко срама отпреди седмица, когато загубиха с 0:4 гостуването си на градския съперник Атлетико.

И в днешния двубой липсваше дежурното попадение на Кристиано Роналдо, който вече в трети пореден мач и общо четвърти от последните пет не успява да се разпише. Звездата на отбора, който си навлече гнева на феновете заради партито за рождения си ден, което се състоя въпреки поражението от "дюшекчиите", обаче изработи втория гол на Реал. Така на сметката му остават 28 попадения в 20 срещи.

Резултата на "Сантяго Бернабеу" откри Иско в 23-ата минута. След дълго центриране отдясно топката попадна в халфа на втора греда, който с техничен удар я прати в далечния ъгъл на Фабри за 1:0. Автор на второто попадение пък стана Карим Бензема в 73-ата минута. Роналдо бе изведен отдясно, чукна топката към френския национал, който пък с едно докосване прехвърли стража на гостите, който веднага плонжира в краката му.

Благодарение на 19-ата си победа от началото на сезона Реал вече има 57 точки на върха, но е с мач повече от втория Барселона (53) и шампиона Атлетико (50) на третата позиция. Депортиво е 12-и с 24 т., но вероятно ще има размествания след изиграването на всички срещи от 23-ия кръг.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
13.02.15
21:45 ч.
Алмерия - Реал Сосиедад 2:2
1:0 Хосе Верза (5-дузпа), 1:1 Иманол Агирече (27), 2:1 Томер Хемед (40), 2:2 Серхио Каналес (48)
14.02.15
17:00 ч.
Севиля - Кордоба 3:0
1:0 Гжегож Криховяк (38), 2:0 Карлос Бака (44), 3:0 Висенте Ибора (76)
Гранада - Атлетик (Билбао)
Баланс: 45 мача, 11 победи за Гранада, 10 равенства, 24 победи за Атлетик (Билбао)
Селта Виго - Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 106 мача, 23 победи за Селта Виго, 19 равенства, 64 победи за Атлетик (Билбао)