Реал (Мадрид) победи Севиля с 1:0 като гост в първи 1/2-финален мач между двата тима от турнира за Купата на Краля. Съперниците изиграха динамични и напрегнати първи 45 минути, в които интересните моменти не липсваха. "Кралския клуб" успя да открие резултата след чудесна индивидуална акция на Карим Бензема. В 17-ата минута френският нападател получи хубав извеждащ пас отдясно, влезе в наказателното поле на домакините, финтира двама защитници и с премерен удар вкара за 1:0 в полза на "белия балет". До края на полувремето домакините атакуваха, но Реал се защитаваше добре и почти не даде шансове на съперника.

Най-спорната ситуация възникна в даденото от съдията продължение на първата част. Луиш Фабиано бе изведен сам срещу Икер Касияс, финтира го и стреля. Кълбото се насочи към вратата, където в последния момент и със сетни сили защитник Реал успя да я избие, а реферът прецени, че топката не е преминала с целия си обем гол линията. При телевизионните повторения не стана ясно дали има гол или няма.

След почивката играта бе разпокъсана, а опасните ситуации пред двете врати почти липсваха. "Кралския клуб" не позволи на съперника си да упражни натиск и контролираше срещата. В 80-а минута Кристиано Роналдо направи непростим пропуск, останал сам срещу вратаря. Въпреки това, Реал успя да стигне до ценния успех, а веднага след последния съдийски сигнал, вратарят на гостите Касияс бе уцелен с хвърлен от публиката предмет.