ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

Шампионът Реал срази като домакин Атлетико с 2:0 в дербито на Мадрид от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така „кралския клуб” записа рекордна девета поредна победа над „дюшекчиите” във всички турнири (7 за първенство и 2 за Купата на Краля) и в същото време съкрати разликата с тях на 5 точки. Двата отбора заемат съответно трето и второ място във временното класиране. Никога преди това "белия балет" не е записвал 9 поредни успеха над градския съперник.

Двубоят на „Сантяго Бернабеу” не предложи много голови положения през първата част, в която играта се водеше предимно в средата на терена. Играчите на Моуриньо играеха предпазливо, но въпреки това в 16-ата минута Кристиано Роналдо изпълни неспасяем пряк свободен удар и вкара за 1:0. До края на полувремето „дюшекчиите” се опитаха да изравнят, но не успяха с нищо да застрашат вратата на Икер Касияс.

Малко след почивката Роналдо бе близо до нов гол, но още едно негово хубаво изпълнение на пряк свободен удар бе отразено от вратаря на гостите Куртоа. Той обаче нямаше какво да направи в 66-ата минута, когато Роналдо, Бензема и Йозил комбинираха и накрая германският национал със силен удар от близка дистанция прокара топката между краката на вратаря за 2:0. Този гол тотално обезкуражи играчите на Диего Симеоне и до края на мача те можеха да получат още попадения.

В 75-ата минута Роналдо изпълни пряк свободен удар от границата на наказателно поле, но нацели напречната греда. Две минути по-късно Йозил даде прекрасен пас към Роналдо, но португалецът и този път нямаше късмет, уцелвайки страничната греда. До края на мача не се случи нищо интересно и Реал напълно резонно се поздрави с трите точки.

След победата си „кралския клуб” остана на трето място, но вече с 29 точки, докато „дюшекчиите” продължават да са втори с 34 пункта. Лидер е Барселона с 40 точки.

Валенсия – Реал Сосиедад 2:5
1:0 Роберто Солдадо (2), 1:1 Де Ла Бела (44), 1:2 Микел Гонзалес (57), 1:3 Диего Ифран (64), 2:3 Роберто Солдадо (73), 2:4 Агирече (83), 2:5 Карлос Вела (90+1-дузпа)
01.12.12
21:00 ч.
Барселона – Атлетик (Билбао) 5:1
1:0 Жерард Пике (23), 2:0 Фернандо Аморебиета (25-авт.), 3:0 Адриано Кореа (45+1), 4:0 Сеск Фабрегас (57), 4:1 Ибай Гомес (65), 5:1 Лионел Меси (70)
01.12.12
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (16), 2:0 Месут Йозил (66)
Депортиво (Ла Коруня) – Бетис (Филм +)
Баланс: 38 мача, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня), 13 равенства, 9 победи за Бетис
Баланс: 76 мача, 36 победи за Севиля, 15 равенства, 25 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за срещите между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ