Реал Мадрид разби с 6:1 Депортиво Ла Коруня в последния мач от шестия кръг на Примера дивисион. Така „белите” се възползваха от грешката на Барселона, изпревариха големия си съперник и вече заемат трето място във временното класиране, зад Валенсия и Виляреал.

Кристиано Роналдо откри резултата още в четвъртата минута. Той получи топката от Месут Йозил и я отправи точно към вратата на Ла Коруня. Именно Йозил покачи на 2:0 20 минути по-късно с хубаво попадение. В 34-ата минута Гонсало Игуаин проби отляво и центрира на главата на Анхел Ди Мария, който покачи на 3:0.

В 53-ата минута Ди Мария върна жеста на своя сънародник Игуаин, който направи 4:0. В 60-ата минута Зе Кастро от състава на гостите не успя да изчисти топката след бърза атака на домакините я прати в собствената си мрежа за 5:0.

Хуан Родригес реализира единствения гол за Депортиво в 78-ата минута след объркване в защитата на Реал. Реал пропусна още доста възможности и можеше да зарадва щастливите си фенове и с по-изразителен резултат, но Кристиано Роналдо на два пъти пропиля отлични положения, а и Жозе Моуриньо предпочете да замени Йозил, Ди Мария и Кедира.

Роналдо все пак увенча силната си игра с втори гол, в 89-ата минута. След самостоятелен рейд той влезе в наказателното поле и стреля силно под плонжа на Ману.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 6 КРЪГ

От 2 октомври (събота)

Сарагоса – Спортинг (Хихон) 2:2

Реал Сосиедад – Еспаньол 1:0

Валенсия – Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Ариц Адурис (11), 2:0 Висенте (90), 2:1 Игор Габилондо (90+3)

От 3 октомври (неделя)
Севиля – Атлетико (Мадрид) 3:1
1:0 Алваро Негредо (29), 2:0 Диего Пероти (35), 3:0 Фредерик Кануте (52), 3:1 Диего Коща (59)

Хетафе – Еркулес 3:0
1:0 Даниел Парехо (20), 2:0 Ману (42), 3:0 Мику (81)

Виляреал – Расинг (Сантандер) 2:0
1:0 Нилмар (8), 2:0 Джузепе Роси (13)

Алмерия – Малага 1:1
0:1 Куинси Овусу-Абейе (50), 1:1 Калу Уче (76)

Осасуна – Леванте 1:1
1:0 Валтер Пандиани (72), 1:1 Серхион Гонсалес (79)

Барселона – Майорка 1:1
1:0 Лионел Меси (21), 1:1 Лопес (43)

Реал (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) 6:1
1:0 Кристиано Роналдо (4), 2:0 Месут Йозил (24), 3:0 Анхел Ди Мария (34), 4:0 Гонсало Игуаин (53), 5:0 Зе Кастро (60-автогол), 5:1 Родригес (78), 6:1 Кристиано Роналдо (89)