Реал (Мадрид) се издъни при гостуването си на Спортинг (Хихон) в мач от осмия кръг на Примера дивисион и двубоят завърши 0:0. Играчите на Мануеле Пелегрини могат да съжаляват, че пропуснаха да спечелят трите точки, като изпуснаха куп голови положения. Без нападателите си Кристиано Роналдо, Карим Бензема, Гонсало Игуаин и Рууд Ван Нистелрой мадричани не можаха да вкарат за първи път гол през този сезон, след като до този момент имаха 31 гола от десет мача.

В 52-ата минута Кака изведе Раул, който вкара, но рефера отсъди нарушение за игра с ръка на бразилеца. Останаха сериозни съмнения при ситуацията и играчите на Реал бурно протестираха.

В друга среща Севиля и Еспаньол завършиха 0:0. Домакините се скъсаха да пропускат пред вратата на Камени, който показа блестяща форма. В средата на второто полувреме пък гостите останаха с човек по-малко, след червен картон за Пареха, но въпреки това те успяха да устискат да не получат попадение в своята врата и си тръгнаха с точката от този мач./БЛИЦ

Баланс: нямат играни мачове

18:00 часа Валядолид – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 48 мача, 22 победи за Валядолид, 11 равенства, 15 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Хетафе – Атлетик (Билбао)
Баланс: 10 мача, 4 победи за Хетафе, 3 равенства, 3 победи за Атлетик (Билбао)

18:00 часа Расинг Сантантер – Осасуна
Баланс: 33 мача, 12 победи за Расинг Сантандер, 10 равенства, 11 победи за Осасуна

20:00 часа Алмерия – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 4 мача, 1 победи за Алмерия, 1 равенства, 2 победи за Валенсия

22:00 часа Барселона – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 108 мача, 59 победи за Барселона, 27 равенства, 22 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.