Реал Сосиедад се класира за четвъртфиналите на Кралската купа в Испания. Баските излъгаха Виляреал с 1:0 като гост в реванша от от осминафиналите и след 0:0 в първата среща продължават напред. Единственото попадение заби Хави Рос в 33-ата минута, но положението беше доста спорно, защото останаха съмнения за засада. Шаби Прието стреля силно, стражът на домакините Хуан Карлос изби трудно, а Рос при добавката нямаше как да сбърка отблизо – 0:1.

Четвърт час преди края Виляреал получи отличен шанс да изравни, след като реферът Едуардо Прието им даде дузпа след падане на резервата Икечукву Уче в наказателното поле. Жереми Пербе се нагърби с изпълнението, но стреля над вратата. В следващия кръг на турнира Реал Сосиедад ще срещне Сантандер.