Реал Сосиедад победи Кадис с 2:0 в първи мач от 29-ия кръг в испанската Ла Лига.

Първата добра възможност в мача беше на сметката на домакините. В 7-ата минута Шералдо Бекер стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

20 минути по-късно Кадис пропусна. Роберто Наваро стреля от добра позиция, но и неговият мерник не бе точен.

Секунди по-късно Реал Сосиедад излезе напред в резултата. Микел Мерило беше изведен зад защитата на Кадис и хладнокръвно прати топката в мрежата (1:0).

След почивката тимът от Сан Себастиан продължи да е по-ефективен пред противниковата врата и в 68-ата минута стигна до втори гол. Арсен Захарян овладя на чиста стрелкова позиция и насочи топката под напречната греда за 2:0.

В класирането Реал Сосиедад остава на шестата позиция с 46 точки, на 4 пред Бетис, но и с мач повече. Кадис 18-и с 22 и е застрашен от изпадане.