Реал Сосиедад и Хетафе си размениха по един гол в последните 4 минути на мача и завършиха 1:1 във втора среща от 15-я кръг на Примера дивисион.

Двубоят бе слаб, като и двата отбора играха под нивото си. Головите положения липсваха, а битката бе главно в средата на терена. Все пак футболистите се разиграха в последните минути на двубоя.

В 86-та минута Анхел Лафита откри резултата за гостите, но Хетафе не успя да запази преднината си. В последната минута от редовното време Карлос Мартинес изравни за крайното 1:1.

Хетафе заема 5-о място с 23 точки, докато Реал Сосиедад е на 8-а позиция с 21. Лидер е Барселона, който в неделя гостува на Бетис.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН
07.12.12
22:30 ч.
Еспаньол – Севиля 2:2
1:0 Верду (13-д), 1:1 Иван Ракитич (23-д), 2:1 Шимао (58), 2:2 Алваро Негредо (90+2)
08.12.12
17:00 ч.
Реал Сосиедад – Хетафе 1:1
0:1 Анхел Лафита (86), 1:1 Карлос Мартинес (90)
Валядолид – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 80 мача, 14 победи за Валядолид, 16 равенства, 50 победи за Реал (Мадрид)
Атлетик (Билбао) – Селта
Баланс: 92 мача, 49 победи за Атлетик (Билбао), 18 равенства, 25 победи за Селта
09.12.12
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 78 мача, 39 победи за Атлетико (Мадрид), 15 равенства, 24 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 22 мача, 3 победи за Райо Валекано, 7 равенства, 12 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ