Реал Сосиедад изпусна победата над Гранада. В мач от 36 кръг на Примера дивисион двата тима направиха 1:1, като завършиха с по 10 души.

Карлос Вела даде аванс на баския тим в 78-ата минута, когато засече ниско центриране на Антонио де ла Бела отляво. Нигериецът Одион Игало изравни за андалусийския тим в третата минута на добавеното време, след като получи топката от Хейсон Мурийо в средата на наказателното поле.

Гранада остана с човек по-малко на терена в 54-ата минута, когато Ресио получи втори жълт картон. Три минути по-късно численото равенство на двата тима беше възстановено, тъй като Микел Гонсалес получи директен червен картон.

Два кръга преди края Реал Сосиедад заема шесто място, което дава право на участие в евротурнирите, с 58 точки. Баските имат аванс от пет точки пред Виляреал. Гранада е 15-и с 38 точки, на три пред зоната на изпадащите.

Реал Сосиедад – Гранада 1:1
1:0 Карлос Вела (78), 1:1 Одион Игало (90+3)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 36 КРЪГ
02.05.2014
22:00 часа
Райо Валекано - Атлетик (Билбао) 0:3
0:1 Микел Сан Хосе (20), 0:2 Оскар де Маркос (30), 0:3 Андер Ерера (74)
03.05.2014
17:00 часа
Барселона - Хетафе 2:2
1:0 Лионел Меси (28), 1:1 Анхел Лафита (37), 2:1 Алексис Санчес (67), 2:2 Анхел Лафита (90+3)
Алмерия - Бетис 3:2
1:0 Оскар Диаз (52), 1:1 Брайън Родригес (60), 1:2 Салва Севия (71), 2:2 Алейск Видал (77), 3:2 Рамон Азеез (90+4)
04.05.2014
18:00 часа
Леванте - Атлетико (Мадрид) 2:0
1:0 Фелипе Луиш (7-авт.), 2:0 Давид Барал (69)
Реал (Мадрид) - Валенсия 2:2
0:1 Жереми Матийо (44), 1:1 Серхио Рамос (59), 1:2 Дани Парехо (65), 2:2 Кристиано Роналдо (90+2)