Реал Сосиедад се изкачи на шест точки от мястото даващо право на участие в евротурнирите. Баските са на деветата позиция след успех у дома с 1:0 срещу Осасуна. Единственият гол в мача реализира Раул Тамудо в 74-ата минута, като това е петото му попадение през сезона.

В друг мач от 23-ия кръг на Примеда дивисион Леванте записа ценен успех над Алмерия с минимален резултат. Така андалусците излязоха от зоната с изпадащи и се изкачиха до 14-ата позиция в класирането. Голът за победата вкара Фелипе Кайседо в 52-ата минута.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
На 12 февруари (събота)

Атлетико (Мадрид) – Валенсия 1:2
1:0 Рейес (3), 1:1 Хоакин (41), 1:2 Хоакин (86)

Спортинг (Хихон) – Барселона 1:1
1:0 Барал (16), 1:1 Вия (79)

Расинг (Сантандер) – Севиля 3:2
1:0 Кристиан Фернандес (12), 2:0 Иван Ракитич (21-авт), 2:1 Федерико Фасио (40), 2:2 Луиш Фабиано (83-д), 3:2 Мануел Арана (90)

На 13 февруари (неделя)
Реал Сосиедад – Осасуна 1:0
1:0 Раул Тамудо (74)

Еркулес – Сарагоса 2:1
0:1 Браулио (4), 1:1 Фаринос (80), 2:1 Трезеге (89)

Малага – Хетафе 2:2
0:1 Мику (8), 0:2 Колунга (23), 1:2 Баптиста (80-д), 2:2 Рондон (90)

Леванте – Алмерия 1:0
1:0 Фелипе Кайседо (52)

20:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 23 мача, 10 победи за Депортиво (Ла Коруня), 4 равенства, 9 победи за Виляреал

22:00 часа Еспаньол – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 151 мача, 35 победи за Еспаньол, 28 равенства, 88 победи за Реал (Мадрид)

На 14 февруари (понеделник)
22:00 часа Майорка – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 31 мача, 10 победи за Майорка, 6 равенства, 15 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.