Реал Сосиедад победи у дома Атлетик (Билбао) с 2:0 в баското дерби от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. Головете за 50-ия успех на домакините от Сан Себастиан срещу този съперник от 151 официални мача вкараха Антоан Гризман (43) и Рубен Пардо (90+3).

"Лъвовете" от Билбао започнаха по-активно на „Аноета”, докато домакините търсеха своите шансове на контраатака. Пропуски направиха Аймерик Лапорт и Карлос Гурпеги за гостите, както и Карлос Вела за домакините. Все пак в 43-ата минута Антоан Гризман откри резултата с изключително красиво попадение за 1:0. Това бе 11-и гол за Гризман от началото на сезона.

След почивката в 50-ата минута Андер Итураспе от гостите уцели гредата на собствената си врата след удар с глава. В 61-ата минута Маркел Бергара игра с ръка в наказателното поле при безобидно центриране, но съдията Перес Монтеро не отсъди дузпа за гостите. „Лъвовете” направиха всичко възможно по силите си да изравнят, но вместо това получиха нов гол в последните секунди, когато непокритият Рубен Пардо оформи крайното 2:0.

С успеха си Реал Сосиедад събра 32 точки и остава на пето място във временното класиране. Атлетик (Билбао) е на четвърта позиция с 33 пункта.

Валенсия – Леванте 2:0
1:0 Рикардо Пиати (42), 2:0 Софиан Фегули (73)
04.01.14
23:00 ч.
Алмерия – Гранада 3:0
1:0 Себастиан Дурбариер (14), 2:0 Верза (29-дузпа), 3:0 Алекс Видал (79)
05.01.14
13:00 ч.
Севиля – Хетафе 3:0
1:0 Витоло (34), 2:0 Карлос Бака (55), 3:0 Иван Ракитич (77)
05.01.14
17:00 ч.
Барселона – Елче 4:0
1:0 Алексис Санчес (7), 2:0 Педро (16), 3:0 Алексис Санчес (63), 4:0 Алексис Санчес (69)