Реал Сосиедад победи Виляреал с 3:1 в първи осминафинал за Купата на краля. Реваншът обаче остава с интрига докрая. Баските започнаха много агресивно и дръпнаха с 3:0. В 17-ата минута Уилиям Жозе откри резултата, след като се възползва от отличен пас на Аярсабал, излезе сам срещу вратаря и го преодоля за 1:0. В 33-ата минута пък защитникът на гостите Гаспар и вратарят Асенхо допуснаха детинска грешка, която изведе Карлос Вела на празна врата и мексиканецът без проблеми вкара за 2:0. В 72-ата минута отличният Аярсабал завърши по перфектен начин бърза контраатака на Реал и направи преднината класическа - 3:0!

Едва тогава "жълтата подводница" се сети, че може и да напада. Пато подаде на Тригерос и халфът прехвърли стража на домакините Рули с феноменално изпълнение почти от центъра на терена за 3:1.

В друг мач от тази вечер Алкоркон и Кордоба завършиха 0:0.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!