Райо Валекано и Реал Сосиедад завършиха 2:2 в мач от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. С ремито домакините прекъснаха серията от пет поредни загуби.

Диего Йоренте откри за „пчеличките” след четвърт час игра, но баските изравниха в 27-ата с гол на Ариц Елустондо. 6 минути след почивката Жозабед се разписа за 2:1, в 63-ата Брума оформи крайното 2:2.

Райо Валекано е 18-и във временното класиране с 15 точки, а Реал Сосиедад заема 14-о място със 17.

Райо Валекано - Реал Сосиедад 2:2
1:0 Диего Йоренте (15), 1:1 Ариц Елустондо (27), 2:1 Жозабед (33), 2:2 Брума (63)
19:15 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Виляреал (F+ HD)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Депортиво (Ла Коруня), 5 равенства, 10 победи за Виляреал
03.01.16
19:15 ч.
Атлетик (Билбао) - Лас Палмас
Баланс: 64 мача, 31 победи за Атлетик (Билбао), 17 равенства, 16 победи за Лас Палмас
03.01.16
21:30 ч.
Валенсия - Реал (Мадрид) (Sport +)
Баланс: 160 мача, 43 победи за Валенсия, 34 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)