Реал Сосиедад е лидер в Ла Лига, след като спечели с 2:0 при визитата на Селта в мач от 11-ия кръг на испанския шампионат. Александър Исак и Аритс Елустондо бяха точни за баските в двубоя.

Гостите поведоха с 1:0 в 55-ата минута с гол на Александър Исак. Аднан Янузай отправи силен удар, но Матиас Дитуро успя да го отрази. След това при добавката Александър Исак не пропусна да порази целта. Ситуацията бе разгледана с ВАР и голът на шведа бе потвърден.

Селта можеше да изравни в резултата в 58-ата минута, когато Яго Аспас отправи много силен удар, но Матю Райън внимаваше и боксира. Браис Мендес отбеляза гол в 77-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Сосиедад отбеляза втори гол в 80-ата минута. Бенат Туриентес центрира от корнер в наказателното поле на Селта, където Аритс Елустондо надскочи всички и вкара топката във вратата на Дитуро.

Реал Сосиедад е лидер в класирането с 24 точки, а Селта е 14-и с 10 точки.