Реал Сосиедад спечели с минималното 1:0 гостуването си на Селта от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Единственото попадение в срещата вкара Брийс Мендес в 11-ата минута. В средата на първата част баските можеха да удвоят преднината си. Умар Садрик се измъкна от защитата на домакините и стреля. Въпреки че нямаше перфектната видимост, Висенте Гуаит успя да спаси.

До почивката Реал Сосиедад запази преднината си и започна ударно втората част. В 52-рата минута обаче удар на Мендес се отби от десния страничен стълб. Гостите добре успяха да неутрализират нападенията на домакините, а резултатът до последния съдийски сигнал се запази непроменен и Сосиедад се поздрави с крайния успех и трите точки.

С успеха баските се изкачиха до шестата позиция в класирането с актив от 35 точки, докато Селта е 16-и със 17 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!