Реал Сосиедад победи Атлетик Билбао като гост с 1:0 в баското дерби от полуфиналите в турнира за Купата на краля. Единственото попадение в дома на “лъвовете” реализира Бенят Туриентес.
Гостите имаха по-чистите положения в мача. В 47-ата минута Пабло Марин излезе на стрелкова позиция, но уцели лявата греда на вратата, пазена от Алекс Падия.
В 63-ата минута Туриентес овладя прехвърлящо подаване от Гонсало Гедеш и промуши топката в долния ляв ъгъл - 0:1.
Така Реал Сосиедад взе важен аванс преди реванша, който ще се изиграе на 4 март в Сан Себастиан.
pic.twitter.com/MyBHlB4xSW
— Real Sociedad Fútbol (@RealSociedad) February 11, 2026