Реал Сосиедад продължава битката за място в Шампионската лига и в мач от 36 кръг на Примера дивисион се наложи с 2:1 като гост на Севиля след обрат.

Иван Ракитич даде аванс на домакините още в 10-ата минута, но шест минути след това хърватинът си вкара автогол. Иманол Агирече вкара победния гол за гостите в 24-ата минута. Хосе Антонио Рейес остави андалусийците с човек по-малко в 57-ата минута.

Успехът изкачи Реал Сосиедад на четвъртото място в класирането с 62 точки, колкото има и петият в подреждането Валенсия. Поражението на Севиля означава, че тимът се прости с участие в евротурнирите, тъй като изостава на 7 точки от седмия Малага два кръга преди края.

Гранада направи важна крачка към оцеляването си в Примера дивисион, след като победи Осасуна с 3:0. Юсеф ал Араби даде аванс на домакините в 23-ата минута.

Успехът на андалусийския тим беше подпечатан в 79-ата минута, когато Гилерме Сикейра беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Фернандо Нано срещу Ясин Брахими. Диего Буонаноте вкара трети гол за домакините в добавеното време.

Успехът даде на Гранада седем точки аванс пред зоната на изпадащите. Ако в неделя Депортиво (Ла Коруня) не успее да победи Еспаньол, Гранада ще има гарантирано място в Примера и през другия сезон.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 36 КРЪГ
08.05.13
20:30 ч.
Селта – Атлетико (Мадрид) 1:3
0:1 Диего Коста (48), 0:2 Хуанфран (67), 1:2 Аугусто Фернандес (85), 1:3 Фалкао (87)
08.05.13
22:30 ч.
Реал (Мадрид) – Малага 6:2
1:0 Раул Албиол (3), 1:1 Роке Санта Крус (15), 2:1 Кристиано Роналдо (26), 3:1 Месут Йозил (33), 3:2 Антунеш (36), 4:2 Карим Бензема (45+1), 5:2 Лука Модрич (64), 6:2 Анхел ди Мария (90+1)
Гранада – Осасуна 3:0
1:0 Юсеф ал Араби (23), 2:0 Гилерме Сикейра (79-дузпа), 3:0 Диего Буонаноте (90+1)
18.05.13
23:00 ч.
Севиля – Реал Сосиедад 1:2
1:0 Иван Ракитич (10), 1:1 Иван Ракитич (16-дузпа), 1:2 Иманол Агирече (24)
Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол
Баланс: 77 мача, 31 победи за Депортиво (Ла Коруня), 16 равенства, 30 победи за Еспаньол
19.05.13
20:00 ч.
Сарагоса – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 115 мача, 32 победи за Сарагоса, 30 равенства, 53 победи за Атлетик (Билбао)
Баланс: 41 мача, 19 победи за Майорка, 5 равенства, 17 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ