Реал Сосиедад разби Бетис с 5:1 в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. Срещата на “Аноета” започна перфектно за домакините. Те поведоха още в 6-ата минута. Иманол Агирече откри след асистенция на Рубен Пардо. Противно на лотиката гостите изравниха още при втората си свястна атака. В 19-ата минута младият талант Алваро Вадийо изведе отлично Хорхе Молина, който вкара за 1:1. В 27-ата пак Молина разтресе гредата след силен шут. В 55-ата минута Йон Ансотеги направи 2:1, след като засече центриране от корнер, а секунди по-късно Антоан Гризман се разписа за 3:1. Молина за втори път уцели гредата, преди в 67-ата минута Хакоба Арасате направи 4:1. В 85-ата минута Шаби Прието засече подаване на Хосе Анхел за 5:1. Севилци остават последни след десетата си шампионатна загуба.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 16 КРЪГ
13.12.13
22:00 ч.
Леванте – Елче 2:1
0:1 Кристиан Сапунару (26), 1:1 Давид Барал (42), 2:1 Давид Барал (80)
14.12.13
17:00 ч.
Осасуна – Реал (Мадрид) 2:2
1:0 Ориол Риера (16), 2:0 Ориел Риера (39), 2:1 Иско (45), 2:2 Пепе (80)
Барселона – Виляреал 2:1
1:0 Неймар (30-дузпа), 1:1 Матео Мусакио (48), 2:1 Неймар (68)

Реал Сосиедад – Бетис 5:1
1:0 Иманол Агирече (6), 1:1 Хорхе Молина (19), 2:1 Йон Ансутеги (55), 3:1 Антоан Гризман (62), 4:1 Иманол Агирече (68), 5:1 Хаби Прието (85)
Атлетико (Мадрид) – Валенсия (F+)
Баланс: 146 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 39 равенства, 56 победи за Валенсия