Валенсия падна у дома от Реал Сосиедад с 2:5 в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион. „Прилепите” играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като в 41-ата минута бразилския нападател Жонас получи директен червен картон.

Иначе срещата на „Местая” започна фантастично за домакините и още във 2-ата минута завърналият се след контузия Роберто Солдадо се възползва от пас на Бенат и вкара за 1:0. И след гола Валенсия продължи да доминира, но след изгонването на Жонас изпусна инициативата. В 44-ата минута Де Ла Бела изравни за 1:1, след като получи извеждащ пас от Заратуза.

След почивката в 57-ата минута Шаби Прието изведе Микел Гонзалес, който направи обрата пълен за 1:2. В 64-ата минута мексиканецът Карлос Вела асистира на уругвайския нападател Диего Ифран, който доведе нещата до 1:3. В 73-ата минута Софиан Фегули подаде на Солдадо, реализирал втория си гол в мача и намалил на 2:3. Валенсия се хвърли на финален щурм, но получи ново попадение в 83-ата минута, когато Агирече вкара за 2:4. В първата минута на добавеното време на срещата гостите от Сан Себастиан получиха право да изпълнят дузпа и Карлос Вела бе точен от бялата точка за крайното 2:5.

С успеха си Реал Сосиедад събра 20 точки и се изкачи на седмо място във временното класиране, докато Валенсия оставна на 12-а позиция с 18 пункта.

Валенсия – Реал Сосиедад 2:5
1:0 Роберто Солдадо (2), 1:1 Де Ла Бела (44), 1:2 Микел Гонзалес (57), 1:3 Диего Ифран (64), 2:3 Роберто Солдадо (73), 2:4 Агирече (83), 2:5 Карлос Вела (90+1-дузпа)
01.12.12
21:00 ч.
Барселона – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 162 мача, 77 победи за Барселона, 27 равенства, 58 победи за Атлетико (Билбао)
01.12.12
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 150 мача, 83 победи за Реал (Мадрид), 32 равенства, 35 победи за Атлетико (Мадрид)
Депортиво (Ла Коруня) – Бетис (Филм +)
Баланс: 38 мача, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня), 13 равенства, 9 победи за Бетис
Баланс: 76 мача, 36 победи за Севиля, 15 равенства, 25 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за срещите между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ