Реал Сосиедад шокира Барселона и ги подчини с 1:0 в среща от 32-ия кръг на Примера дивисион. Така каталунците вече водят само с три точки на втория Атлетико (Мадрид), който по-рано днес удари Еспаньол с 3:1 като гост.

Единственото попадение вкара Микел Оярсабал в петата минута. Той се възползва от центриране на Чаби Прието отдясно и с глава от 15 метра направи 1:0.

Постепенно Барселона се окопити и започна да реди положения пред вратата на домакините, като в края на полувремето с пропуски се отчетоха Меси и Неймар.

Реал Сосиедад бе близо до удвояване малко след това, но Алвеш спря удар на Алберто де ла Бейя.

Барселона търсеше изравняване през второто полувреме, но така и не успя да намери вратата на Реал Сосиедад и преклони глава пред съперника.

Барса остава лидер в класирането със 76 точки. Реал Сосиедад е девети с 41.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!