Реал Сосиедад спечели 132-ото издание на баското дерби. Тимът, воден от французина Филип Монтание, победи вечния враг Атлетик (Билбао) с 3:1 и то в неговия храм “Сан Мамес”. Първият половин час премина под диктовката на домакините. Ибай Гомес-Перес откри в 30-ата минута, използвайки груба грешка на отбраната на гостите и вкара красиво от воле.

Радостта по трибуните на “Катедралата” обаче продължи твърде кратко. Само 4 минути по-късно французинът Антоан Гризман изравни с глава. След почивката контрите на Реал ставаха все по-опасни и в 64-ата минута при една от тях Иманол Агирече се разписа за 1:2. После голмайсторът беше заменен от Карлос Вела. Мексиканецът (76) се разписа само 8 минути след влизането си в игра и фиксира крайното 1:3.

Това беше 132-и мач бежду двата отбора. Предимство в общия баланс има Атлетик - 54 победи, 32 равенства, 46 победи за Реал Сосиедад. Двубоят ще остане в историята като последното баско дерби на "Сан Мамес", тъй като от новия сезон домакините ще играят на нов стадион.

Атлетик обаче продължава да е в много тежко положение, след като загуби последните три двубоя в лигата с обща голова разлика 1:8. Играта на тима в защита продължава да е кошмарна. Реал пък има само едно поражение в последните си 16 мача във всички турнири (8-7-1). Карлос Вела е безспорният номер 1 за тима от началото на сезона. Мексиканецът има впечатляващите 11 гола и 6 асистенции.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 25 КРЪГ
22.02.13
22:30 ч.
Атлетик Билбао - Реал Сосиедад 1:3
0:1 Ибай (30), 1:1 Антоан Гризман (34), 1:2 Иманол Агирече (64), 1:3 Карлос Вела (76)
21:00 ч.
Депортиво Ла Коруня - Реал Мадрид (ТВ +)
Баланс: 83 мача, 18 победи за Депортиво Ла Коруня, 17 равенства, 48 победи за Реал Мадрид
Атлетико Мадрид - Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 143 мача, 72 победи за Атлетико Мадрид, 27 равенства, 44 победи за Еспаньол
Баланс: 11 мача, 4 победи за Леванте, 1 равенство, 6 победи за Осасуна

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ