Реал Сосиедад победи у дома водения от Гари Невил тим на Валенсия с 2:0 след късни голове в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Срещата на „Аноета” бе доста оспорвана, като през първата част и двата тима имаха своите шансове, но така и не отбелязаха гол. В 15-ата минута Карлос Мартинес от домакините шутира и топката срещна страничния стълб на вратата, а пет минути по-късно и Родриго от гостите насочи коженото кълбо право в напречната греда.

След почивката в 55-ата минута съдията Гонсалес Гонсалес не посмя да отсъди дузпа за нарушение на Антонио Бараган срещу Ариц Елустондо. В 79-ата Карлос Мартинес центрира отдясно, топката се отклони от защитник и непокритият Жонатас даде преднина на баските от Сан Себастиан. вкара от три метра - 1:0. Три минути по-късно Жонатас този път с глава оформи крайното 2:0 за успеха на домакините.

С победата си Реал Сосиедад събра 20 точки и заема 14-а позиция във временното класиране. „Прилепите” са десети с 23 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
09.01.16
17:00 ч.
Барселона – Гранада 4:0
1:0 Меси (8), 2:0 Меси (14), 3:0 Меси (58), 4:0 Неймар (83)
Севиля – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Кевин Гамейро (24), 2:0 Кевин Гамейро (59-дузпа)
09.01.16
21:30 ч.
Реал (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) 5:0
1:0 Карим Бензема (15), 2:0 Гарет Бейл (22), 3:0 Гарет Бейл (49), 4:0 Гарет Бейл (63), 5:0 Карим Бензема (90+1)
09.01.16
23:05 ч.
Леванте – Райо Валекано 2:1
1:0 Дейверсон (72), 2:0 Хосе Луис Моралес (81), 2:1 Пабло Ернандес (83)
10.01.16
13:00 ч.
Виляреал – Спортинг (Хихон) 2:0
1:0 Седрик Бакамбу (26), 2:0 Седрик Бакаммбу (51)
21:30 ч.
Селта – Атлетико (Мадрид) (F +Sport + HD)
Баланс: 94 мача, 22 победи за Селта, 17 равенства, 55 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.