Реал Сосиедад срази у дома Барселона с 3:1 в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион и свали съперника от лидерската позиция във временното класиране. Каталунците можеха да се върнат на върха и да изместят настанилия се там преди няколко часа Реал (Мадрид) при евентуална победа на „Аноета”, но допуснаха поражение след автогол на Алекс Сонг в 32-ата минута и попадения на Антиан Гризман (54) и Давид Сурутуса (59). Почетният гол за гостите вкара аржентинската звезда Лионел Меси (36), който не успя да запише победа номер 200 с екипа на каталунците.

Първата част бе доста оспорвана с интересни положения. Още в 5-ата минута Антоан Гризман шутира от фаул от около 25 метра, но Виктор Валдес спаси. Каталунците имаха превес във владението на топката, но създаваха малко положения пред вратата на владееха топката, но не създаваха голови ситуации.

В 32-ата минута Карлос Вела центрира, а Алекс Сонг си вкара автогол с гърди за 1:0, след като бе притиснат от Горка Елустондо. Отговорът на каталунците дойде четири минути по-късно, когато Лионел Меси изравни за 1:1, вкарвайки 229-ия си гол в Примера дивисион. Така аржентинецът задмина по този показател втория във вечната ранглиста и легенда на Реал (Мадрид) Раул.

На прибиране към тунела на почивката треньорът на Барса Тата Мартино беше изгонен за протест и не излезе на скамейката на каталунците за втората част.

След почивката в 54-ата минута Карлос Вела даде голов пас към непокрития Антоан Гризман, който се разписа за 2:1. Три минути по-късно Сонг бе близо до изравняване, но ударът му с глава бе спасен от Клаудио Браво. В 59-ата Давид Сурутуса навлезе сам без топка в наказателното поле и получи пас от Гризман, след което вкара за 3:1.

В 81-ата минута каталунците можеха да инкасират и четвърти гол, но след шут на Карлос Вела топката срещна страничната греда. До края на мача не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

С успеха си Реал Сосиедад събра 43 точки и остава на пето място във временното класиране. Барселона пък е на втора позиция с 60 точки и 3 по-малко от лидера Реал (Мадрид).

Реал Сосиедад - Барселона 3:1
1:0 Алекс Сонг (32-авт.), 1:1 Лионел Меси (36), 2:1 Антиан Гризман (54), 3:1 Давид Сурутуса (59)

Реал (Мадрид) – Елче 3:0
1:0 Асиер Ияраменди (34), 2:0 Гарет Бейл (72), 3:0 Иско (81)
22.02.14
19:00 ч.
Селта – Хетафе 1:1
0:1 Анхел Лафита (20), 1:1 Рафа Алкантара (59)
Баланс:
97 мача, 29 победи за Бетис, 32 равенства, 36 победи за Атлетик (Билбао)
Осасуна – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 67 мача, 21 победи за Осасуна, 10 равенства, 36 победи за Атлетико (Мадрид)