Валенсия загуби у дома от Реал Сосиедад с 1:2 в среща от 9-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят на „Местая” започна равностойно, но в самия край на първата част гостите от Сан Себастиан поведоха чрез гол на Антоан Гризман (41), възползвал се от извеждащ пас на Зурутуза.

След почивката баските си решиха мача след попадение на Рубен Пардо (59), а асистенцията за този гол даде мексиканският национал Карлос Вела. В последната минута на мача Дорлан Пабон върна единия гол и оформи крайното 1:2.

С успеха си Реал Сосиедад събра 10 точки и се изкачи на девето място във временното класиране, а през следващата седмица ще гостува на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига. Валенсия е на седма позиция с 13 пункта, а през идната седмица ще домакинства на Санкт Гален в Лига Европа.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
19.10.13
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Малага 2:0
1:0 Анхел ди Мария (46), 2:0 Кристиано Роналдо (90-дузпа)
19.10.13
19:00 ч.
Валенсия – Реал Сосиедад 1:2
0:1 Антоан Гризман (41), 0:2 Рубен Пардо (59), 1:2 Дорлан Пабон (90)
19.10.13
21:00 ч.
Осасуна – Барселона (F +, Филм + HD)
Баланс: 70 чача, 15 победи за Осасуна, 15 равенства, 40 победи за Барселона
19.10.13
23:00 ч.
Еспаньол – Атлетико (Мадрид) (F +, Филм + HD)
Баланс: 144 мача, 43 победи за Еспаньол, 27 равенства, 74 победи за Атлетико (Мадрид)