Реал Сосиедад спечели с 2:1 гостуването си на Сарагоса в мач от 23-ия кръг на испанското първенство. Антоан Гризман и Иманол Агирече донесоха десетата победа на тима в Примера. В края на мача Апоньо вкара от дузпа и направи загубата на Сарагоса почетна.

Срещата започна с очакван домакински натиск. Баските обаче постепенно изеха инициативата и откриха резултата. В 11-ата минута Карлос Вела изведе прекрасно Антоан Гризман, който очи в очи с вратаря не сбърка - 0:1.

В 22-ата минута задачата на домакините се усложни значително, след като Ектор получи втори жълт картон и пое преждевременно към съблекалнята. В 32-рата гостите стигнаха до втори гол. Резервата Хосе Фернандес не успя да блокира Иманол Агирече и "деветката" реализира с мощен шут.

Едва в добавеното време домакините успяха да стигнат до попадение, като Апоньо се разписа от дузпа за 1:2.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
09.02.13
17:00 ч.
Майорка - Осасуна 1:1
0:1 Мануел Торибо - Лоло (76), 1:1 Педро Жеромел (90+1)
Леванте - Малага 1:2
1:0 Баркеро (27-дузпа), 1:1 Иско (37-дузпа), 1:2 Иско (47)
09.02.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Гранада 0:3
0:1 Карлос Марчена (45+1-авт.), 0:2 Одион Игало (51), 0:3 Гийерме Сикейра (90+6)
09.02.13
23:00 ч.
Реал (Мадрид) - Севиля 4:1
1:0 Карим Бензема (18), 2:0 Кристиано Роналдо (26), 3:0 Кристиано Роналдо (46), 4:0 Кристиано Роналдо (59), 4:1 Ману дел Морал (87)
10.02.13
13:00 ч.
Барселона - Хетафе 6:1
1:0 Алексис Санчес (6), 2:0 Лионел Меси (13), 3:0 Давид Вия (58), 4:0 Кристиан Тейо (78), 4:1 Алваро Васкес (83), 5:1 Андрес Иниеста (90), 6:1 Жерар Пике (90+2)
10.02.13
18:00 ч.
Сарагоса - Реал Сосиедад 1:2
0:1 Антоан Гризман (11), 0:2 Иманол Агирече (32), 1:2 Антонио Апоно (90+1-дузпа)
10.02.13
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Еспаньол  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 155 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 29 равенства, 59 победи за Еспаньол
10.02.13
22:00 ч.
Райо Валекано - Атлетико (Мадрид)  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 23 мача, 6 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 12 победи за Атлетико (Мадрид)
11.02.13
22:30 ч.
Бетис - Валядолид (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 51 мача, 21 победи за Бетис, 13 равенства, 17 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ