Реал Сосиедад победи у дома третодивизионния Сантандер с 3:1 в първа среща помежду им от четвъртфиналите в турнира за Купата на краля в Испания.

Баските поведоха още в 4-ата минута, когато Карлос Вела асистира на Микел Гонзалес за 1:0. В 33-ата минута Микел Гонзалес вкара и втория си гол в мача след пас на Кастро – 2:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 62-ата минута Шаби Прието даде извеждащ пас към Карлос Вела и мексиканецът направи преднината на домакините класическа – 3:0. Гостите от Сантандер все пак стигнаха до почетен гол в 83-ата минута, дело на Мамаду Коне след пас на Инаки, и съхраниха минимално надежди за реванша на свой терен на 30 януари (четвъртък) от 22:00 часа българско време.