Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига след победа с 3:0 срещу Олимпик (Лион) у дома. Първият мач във Франция завърши 1:1 и така с общ резултат 4:1 испанците минават напред. Головете на “Сантяго Бернабеу” реализираха Марсело, Ди Мария и Карим Бензема, който бе точен и в първия мач.

Любопитното е, че Реал сложи край на прокобата да не преодолява осминафиналите на турнира. Отборът, който е рекордьор по победи с деветте си купи, не бе минавал тази фаза вече от сезон 2003/04. Успехът за тима на Жозе Моуриньо е още по-ценен, защото бе постигат срещу Лион. В седемте мача между двата тима досега “белите” нямаха победа, а французите ги отстраниха от Шампионската лига миналия сезон.

Сега обаче Реал с Моуриньо и Роналдо изглеждаше по-различен начин. Португалската звезда започна като титуляр, макар че имаше контузия и до последно бе под въпрос за двубоя.

Испанците започнаха с много желание. Още в 4-ата минута Марсело бе изведен добре, но и намесата на Льорис бе отлична. До 20-ата минута Реал доминираше, като Сами Кедира удари греда, а вратарят на гостите спаси опасен удар на Роналдо.

В 22-ата минута Лион погледна към вратата на Касиас. Делгадо би по земя, но вратарят бе на мястото си. Французите започнаха да атакуват по-често, но домакините създаваха повече проблеми за защитата на съперника.

В 37-ата минута след двойно подаване с Роналдо Марсело финтира Крис и Ловрен и откри резултата – 1:0. Веднага след това Бензема имаше шанс да удвои, но Льорис показа класата си. Негов гол след това бе отменен заради засада.

След почивката Реал заигра още по-добре. В 66-ата минута Бензема направи 2:0 след асистенция на Йозил. Също както в първия мач, деветката на “белите” не се зарадва на гола срещу бившия си тим. Последва нов шут на Карим и отлична намеса на вратаря.

Йозил се отличи с втора асистенция в 75-ата минута. Той изведе с глава Анхел Ди Мария, който копна топката за 3:0. До края на мача още един гол на Реал бе отменен заради засада./БЛИЦ

Реал (Мадрид) – Олимпик (Лион) 3:0
1:0 Марсело (37), 2:0 Карим Бензема (66), 3:0 Анхел ди Мария (75)
(в първия мач 1:1)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 2.Рикардо Карвальо, 3.Пепе, 12.Марсело, 14.Шаби Алонсо, 24.Сами Хедира, 22.Анхел ди Мария (78 - 11.Гранеро), 23.Месут Йозил, 7.Кристиано Роналдо (74 - 28.Емануел Адебайор), 9.Карим Бензема

________.jpgОлимпик (Лион): 1.Юго Льорис, 13.Антони Ревейер, 3.Крис, 5.Деян Ловрен, 20.Али Сисоко, 6.Ким Шелстрьом, 28.Жереми Тулалан, 29.Йоан Гуркюф (69 - 24.Жереми Пиед), 7.Джими Бриан (46 - 18.Бафетимби Гомис), 19.Сесар Делгадо (80 - 8.Пянич), 9.Лисандро Лопес