Реал (Мадрид) спечели с 3:2 срещу Барселона след продължения в полуфинала за Суперкупата на Испания (2:2 в редовното време). За "белия балет" това е пета поредна победа срещу каталунците във всички турнири.

Домакин на надпреварата за Суперкупата на Испания е столицата на Саудитска Арабия Рияд. Победителят от Ел Класико - Реал, ще спори за трофея срещу Атлетико (Мадрид) или Атлетик (Билбао), които ще се срещнат в четвъртък от 21:00 часа българско време.

Възпитаниците на Шави и Карло Анчелоти изиграха оспорван мач, в който изобилстваха положенията и пред двете врати. "Белите" все пак доминираха в отделни периоди и създадоха доста проблеми на Тер Стеген и отбраната на Барса. Реал повеждаше на три пъти и в крайна сметка стигна до успеха.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Винисиус Жуниор даде преднина на "белия балет" с гол в 25-ата минута, а в 42-ата Люк де Йонг се разписа за каталунците. В 72-ата Карим Бензема също прониза Тер Стеген.

В 83-ата минута появилият се на смяна Ансу Фати направи 2:2, а в 98-ата резервата на "белия балет" Федерико Валверде се разписа за крайното 3:2 за тима на Анчелоти.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (Мадрид) 2:3 след прод. (2:2 в ред. време)
0:1 Винисиус Жуниор (25), 1:1 Люк де Йонг (42), 1:2 Карим Бензема (72), 2:2 Ансу Фати (83), 2:3 Федерико Валверде (98)

Барселона: Тер Стеген, Пике, Араухо, Серхио Бускетс, Усман Дембеле, Дани Алвеш (78 - Нико Гонзалес), Люк де Йонг (66 - Ансу Фати), Феран Торес (46 - Абде Езалзули (110 - Феран Жутгла), Френки де Йонг (46 - Педри), Гави (78 - Мемфис Депай)

Реал (Мадрид): Тибо Куртоа, Дани Карвахал (91 - Лукас Васкес), Едер Милитао, Начо Ернандес, Каземиро, Тони Кроос, Лука Модрич (83 - Федерико Валверде), Марко Асенсио (68 - Родриго), Винисиус Жуниор (110 - Едуардо Камавинга), Ферлан Менди, Карим Бензема