Реал (Мадрид) срази френския втородивизионен Реймс с 5:3 в сблъсък за трофея "Бернабеу" на едноименния стадион. Двубоят бе своеобразно повторение на историческия първи финал в КЕШ (Купата на европейските шампиони) през 1956 година, когато „белият балет” печели с 4:3. Наследник на тази надпревара е Шампионската лига.

Изненадващо Реймс поведе след контраатака и гол на Пабло Шавариа (8) след пас на Бертие. Малко след това при центриране на Тони Кроос от корнер Начо (11) с глава изравни за 1:1, а до края на полувремето Серхио Рамос (41) с глава след корнер, изпълнен от Кроос, и Алваро Мората (45) след центриране на Марсело направиха резултата 3:1.

Малко след почивката французите намалиха чрез Реми Оудин (49) за 3:2, но Хамес Родригес (60) върна преднината от два гола за домакините след два удара, първият от които отразен от вратаря Карасо. Гостите отново върнаха интригата с попадение на Герийон Кией (73) след центриране на Одаир Фортес. Мариано Диас (80) оформи крайното 5:3, а малко преди това друг гол на „белия балет” бе отменен заради засада.

В крайна сметка Реал спечели за 26-и път в историята трофея „Бернабеу”.

Реал (Мадрид) – Реймс 5:3
0:1 Пабло Шавариа (8), 1:1 Начо (11), 2:1 Серхио Рамос (41), 3:1 Алваро Мората (45+1), 3:2 Реми Оудин (49), 4:2 Хамес Родригес (60), 4:3 Греийон Кией (73), 5:3 Мариано Диас (80)

Съставът на Реал: Касийя (64 - Янес), Данило (63 - Карвахал), Начо (73 - Лиенарт), Рамос (46 - Варан), Марсело (46 - Техеро), Модрич (63 - Ковачич), Кроос (63 - Каземиро), Хамес (66 - Васкес), Асенсио (46 - Иско), Бейл (64 - Фернандес), Мората (46 - Мариано)