Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) срази гостуващия Милан с 3:1 и спечели трофея „Бернабеу“. Карим Бензема (2), Гарет Бейл (45) и Борха Майорал (90) бяха точни за успеха на домакините, а Гонсало Игуаин се разписа при дебюта си за италианския гранд.

„Кралете“ започнаха с Кейлор Навас на вратата и Карвахал, Серхио Рамос, Рафаел Варан и Марсело в защита. Тони Кроос, Каземиро и Иско действаха в халфовата линия, а в атака - Гарет Бейл, Маркос Асенсио и Карим Бензема.

„Росонерите“ също заложиха на най-добрия състав, с който разполагат, като атаката им бе водена от новото попълнение Гонсало Игуаин, подкрепян активно от Сусо и Фабио Борини. В средата на терена бяха Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Лукас Билия, а в защита започнаха Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес пред Джанлуиджи Донарума на.

Домакините поведоха още във 2-ата минута, когато Даниел Карвахал центрира на далечната греда и Бензема с глава се разписа за 1:0. Само две минути по-късно Игуаин изравни с шут извън наказателното поле. Преди това Навас бе спасил удар на Сусо.

В осмата минута Донарума отрази диагонален удар на Бейл, а в 23-ата минута защитник на домакините изчисти пред голлинията след прехвърлящ удар на Кесие. Четири минути по-късно Навас спаси след шут от фаул на Бонавентура.

Реал поведе отново в 45-ата минута, когато при центриране от корнер няколко играчи се разминаха с топката и Гарет Бейл отблизо бе точен за 2:1.

След почивката в началото на втората част пропуски направиха Тони Кроос от домакините и Карлос Бака от гостите. „Белият балет‘ имаше още няколко добри положения, а в 90-ата минута стигна и до трети гол. Донарума спаси удар на Модрич, но при добавката Борха Майорал оформи отблизо крайния резултат - 3:1.