Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Челси се измъчи, но в крайна сметка победи Рединг с 4:2 в изтеглен мач от Висшата лига на Англия. Феновете, изпълнили "Стамфорд Бридж" видяха истинска драма и много голове. Домакините упражниха силен натиск в началото и в 18-ата минута белгиецът Азар бе съборен в пеналта от Крис Гънтър.

Съдията посочи бялата точка, а ветеранът Франк Лампард хладнокръвно вкара дузпата – 1:0 за Челси. Гостите обаче изобщо не се смутиха и при една контраатака в 25-ата минута изравниха. Гарет Маклиъри центрира отляво и руснакът Павел Погребняк се разписа с глава за 1:1. Шокът за “сините” обаче дойде 4 минути по-късно, когато Дани Гътри би силно след фаул пред наказателното поле, а вратарят Петер Чех се намеси нескопосано и топката мина под тялото му в мрежата – 1:2! Секунди преди почивката нов удар с глава на Погребняк премина на сантиметри покрай целта в аут.

В 69-ата минута Гари Кейхил реши да стреля изненадващо от около 30 метра и хвана неподготвен вратаря на гостите Федеричи - 2:2. В 81-ата минута след спорно положение за засада Фернандо Торес вкара за 3:2 за Челси след асистенция на Ашли Коул. В добавеното време вратарят на “гражданите” Адам Федеричи се включи необмислено напред да вкарва гол. Вместо това обаче топката бе изчистена от защитниците на домакините далеч напред, Азар я овладя и изведе Бранислав Иванович на празна врата за крайното 4:2.

Челси — Рединг 4:2
1:0 Лампард (18-д.), 1:1 Погребняк (25), 1:2 Гътри (29), 2:2 Кейхил (69), 3:2 Торес (81), 4:2 Иванович (90+5)

Челси: Чех, Иванович, Коул, Кейхил, Тери, Рамирес (Оскар, 58), Лампард, Мата (Мейрелеш, 84), Оби Микел (Стъридж, 68), Азар, Торес

Рединг: Федеричи, Гънтер, Пиърс, Горкшс, Харт, Караджан (Ле Фондр, 71), Лейгъртууд, Маканъф, Макклиъри (Робсън-Кану, 86), Гътри, Погребняк (Хънт, 78)

Съдия: Ли Мейсън