Втородивизионният Рединг отстрани елитния Евертън от ФА Къп, след като се наложи с 1:0 като гост и ще се изправи срещу Манчестър Сити или Астън Вила на четвъртфиналите на турнира.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Мат Милс в 26-ата минута. Бранителят на гостите се разписа с удар от 12 метра, след като “карамелите” не успяха да изчистят първоначалния му удар с глава.

Лиън Осмън бе близо до изравнително попадение за Евертън, но ударът му от близко разстояние бе спасен с една ръка от вратаря Алекс Макарти. Сиймъс Коулмън би покрай вратата на гостите при друга възможност за домакините./БЛИЦ

1/8-ФИНАЛИ

От 19 февруари (събота)
СТОК СИТИ (I) - Брайтън (III) 3:0
1:0 Джон Карю (14), 2:0 Ултърс (22), 3:0 Шоукрос (43)

БИРМИНГАМ (I) - Шефилд Уензди (III) 3:0
1:0 Босежур (6), 2:0 Обафеми Мартинс (18), 3:0 Дейвид Мърфи (53)

От 20 февруари (неделя)
Фулъм (I) - БОЛТЪН (I) 0:1
0:1 Иван Класнич (19)

Лейтън Ориент (III) - Арсенал (I) 1:1

0:1 Томаш Росицки (53), 1:1 Джонатан Тею (90)

От 21 февруари (понеделник)
УЕСТ ХЯМ (I) - Бърнли (II) 5:1
1:0 Томас Хицелшпергер (23), 2:0 Карлтън Коул (48), 3:0 Карлтън Коул (50), 4:0 Уинстън Рийд (59), 4:1 Джей Родригес (71), 5:1 Фреди Сиърс (90+3)